31 Mayıs 2020 Pazar

BODRUM'DA KAYBOLAN ALZHEIMER HASTASI BULUNDU

BHM
22.10.2018 11:53
252 Okuma
BODRUM'DA KAYBOLAN ALZHEIMER HASTASI BULUNDU
Bodrum’da kaybolan 74 yaşındaki Alzheimer hastası Ürüzü Gür adlı vatandaş, jandarma ve AKUT ekipleri tarafından halsiz ve yorgun halde bulundu. 
Gölbaşı Mahallesinde ikamet eden Alzeheimer hastası Ürüzü Gür’e ulaşamayan ailesi, jandarma ekiplerinden yardım istedi. En son 20 Ekim günü saat 19:30 sıralarında komşusu tarafından Gölbaşı dolmuş durağı yakınlarında görüldüğü öğrenilen kayıp kadın için Mumcular ve Karaova merkezinde anons yaptırıldı. 
 
Daha önce de kaybolup, Bahçeyakası Mahallesi girişinde yer alan ağaçlık alanda bulunduğu bilgileri alınan kadın için arama çalışmalarına başlandı. 40 jandarma personeli ve 14 AKUT Bodrum gönüllüsü, 2 iz takip köpeğinin desteği ile 74 yaşındaki Alzheimer hastası Ürüzü Gür, koordineli şekilde bölgede didik didik arandı. 
 
Kayıp kadın, dün saat 15.30 sularında Gölbaşı Mahallesinin yaklaşık olarak 1,7 km batısında çalılık ve ağaçlık alan içerisinde oturur vaziyette bulundu. Halsiz ve yorgun olduğu görülen kadın için ambulans çağrıldı. Ambulans içerisinde gerekli kontrolleri yapılan kadının durumunun iyi olduğu bilgisi alındı. 
 
Ürüzü Gür daha sonra kızına teslim edildi. 
BHM
Alzheimer AKUT kayıp

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com