08 Temmuz 2020 Çarşamba

BODRUM’DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

BHM
29.10.2015 14:33
628 Okuma
BODRUM’DA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yılı Bodrum’da düzenlenen çeşitli tören ve etkinliklerle kutlanıyor. 

Günün ilk töreni Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan'ın kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı.

 

Tebriklerin kabulünün ardından Bodrum Şehir Stadı’nda çeşitli etkinliklerle yapıldı. Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Garnizon Komutanı Albay Atilla Göksel Oral'ın vatandaşların ve öğrencilerin bayramlarını kutlamasıyla başlayan kutlamalara Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Bodrum Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tolga Yamalı, Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Dr. Yakup Yıldız ile Bodrum muharip Gaziler Derneği Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan yaptı. Kaymakam Gödekmerdan konuşmasında, Cumhuriyetin 92. kuruluş yıldönümünü büyük bir coşku ve haklı bir gururla kutlandığını ifade ederek; fedakar Anadolu insanının, şanlı geçmişimizin yeniden dirilişinin simgesi olan Cumhuriyetin ilan edilmesiyle ülkemizin geleceği adına en büyük adımın atılmış olduğunu söyledi.

 

Daha sonra çeşitli okullardan öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi tarafından Bodrum yöresi halk oyunları gösterisi ile devam eden kutlamalarda Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sunulan "Cumhuriyet" adlı panorama vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

 

Bodrum Şehir Stadı'ndaki kutlamalar geçit töreniyle son buldu.

 

Cumhuriyetimizin kuruluşun 92. yılı kutlamalarında bu akşam saat 19.00'da Milta Marina önünden başlayıp İskele Meydanı'nda sona erecek olan fener alayı yapılacak.

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com