03 Ağustos 2020 Pazartesi

BELEDİYE MECLİSİ EKİM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BHM
04.10.2019 10:07
50 Okuma
BELEDİYE MECLİSİ EKİM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bodrum Belediyesi’nin Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı 3 Ekim 2019 Perşembe günü saat 14:00’de Konacık’taki Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın açılış konuşması ile başlayan meclis toplantısına siyasi partilerin ilçe başkanları, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

İlki hizmete giren Bodrum Belediyesi Petbulance aracının toplantı salonu girişinde tanıtımı yapılırken, ilçede 500 imza toplayan 10 yaşındaki Sevinç Su Karlıova, belediyede çocuk masası kurulması için topladığı 500 imzayı Başkan Aras’a vererek, bu konuda destek istedi.

Bodrum Belediyesi’nin 6 aylık icraatlarını ve hayata geçirilen projeleri özetleyen Başkan Aras, Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte uyum içinde çalıştıklarını belirterek önümüzdeki günlerde başlayacak altyapı yatırımları ile ilgili bilgi verdi. Dere yataklarının temizlendiğini, atık su arıtma tesisi ile ilgili kazmanın ise 1 Kasım’dan önce vurulacağını anlatan Aras, yağmur mevsiminde Bodrum’da hayatı tehdit eden dere taşkınlarını önlemek ve dere ıslahını gerçekleştirmek için Büyükşehir Belediyesi bütçesinden 2 milyon TL kaynak aldıklarını söyledi. DSİ’nin sel kapanı yapımına da başlayacağını belirten Aras, acil olarak Bitez Atatürk Bulvarı’ndan başlayacaklarını ifade etti. Aras, “MUSKİ ile 2 milyon 600 bin liralık bir yatırımla dereyi tahliye edeceğiz. Çocuklarımızın hayatını tehlikeye atamayız. Bu konuda Hükümetimize de baskı yapıyoruz. Bodrum’un gündeminden sel sorunu kalkmak zorunda” dedi.

TURGUTREİS’E YAPILMASI PLANLANAN SAHİL GÜVENLİK LİMANI

Toplantıda, Sahil Güvenlik Komutanlığı için Turgutreis sahilinde yapılması planlanan liman da gündeme geldi. Konu ile ilgili konuşan Başkan Aras, “En az 3-4 tane turistik tesisin önü kapanıyor ve buranın sığ yapısından dolayı Çatalada’ya doğru uzayan 500 metre bir liman yapılmak istenmekte. Buna karşı çıkacağız. Daha sonra bunu meclisimizin gündemine getireceğiz” diye konuştu. 

Toplantıda Bodrum Belediyesi’nin 2020-2024 Stratejik Planı oy çokluğu ile kabul edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından vatandaşların dilek, talep ve sorularına geçildi.

 

 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com