27 Mayıs 2020 Çarşamba

BANKA ATM'SİNDE SIKIŞAN PARAYI ALARAK KAÇTI

BHM
01.05.2019 08:49
285 Okuma
BANKA ATM'SİNDE SIKIŞAN PARAYI ALARAK KAÇTI
Bodrum'da, ATM’de sıkışan 3 bin lirayı ve kredi kartını alan zanlı güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edildi.

Bodrum’da bir Turizm Seyahat Acentası ve Renta Car şirketinin sahibi, aynı zamanda da kantin işletmecisi olan Serdar Karakaya adlı vatandaş, dün araç kredisini yatırmak için ilçe merkezindeki bir bankaya gitti. Bankanın kalabalık olması nedeniyle işlemlerini şube önündeki ATM'den yapmaya karar veren Karakaya, 2 seferde toplam 3 bin lira yatırdıktan sonra teknik sebeplerle ATM’nin devre dışı kaldığı uyarısı aldı. Bankamatiğin devre dışı kalmasıyla Karakaya’nın hem bankamatik kartı, hem de 3 bin TL’si ATM’de kaldı. 

Banka kartı ve parası ATM’de sıkışan S.K, yetkililere haber vermek için banka şubesine girdi. Bu sırada ATM’ye gelen bir şüpheli, paraları ve banka kartını alarak uzaklaştı.
 
Başına gelen olayın dolandırıcılık mı, yoksa bir hırsızlık mı olduğunu bilemediğini söyleyen Karakaya, “Emniyete başvurdum. Emniyetten olayın araştırılacağı, dolandırıcılık mı yoksa hırsızlık mı diye banka ile bu olayı istişare yapacakları bilgisini aldım. Sonucu bekliyorum. İnşallah bulunur diye düşünüyorum” dedi.
 
Güvenlik kamerasından eşkali tespit edilen şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı.
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com