21 Ocak 2021 Perşembe

BAKANLIK BODRUM'DA 8 PROJEYİ DURDURDU!

BHM
20.08.2019 18:23
BAKANLIK BODRUM'DA 8 PROJEYİ DURDURDU!
Yarımada genelinde devam eden büyük inşaat projelerini yerinde incelemek için Bodrum'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, incelemeler sonunda basın mensuplarına yaptığı açıklamada “ Bodrum'da yapımı devam eden 8 projede bin 611 konut, 4 otel inşaatı durduruldu” dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir ve Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz eşliğindeBodrum'un kıyı ve koylarında incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından bir açıklama yapan bakan, Yarımada genelinde 8 proje kapsamında Bin 611 konut, 4 otel inşaatının durdurulduğunu belirtti. İnşaatı durdurulan projelerin Epique Island, Bo Viera, Mesa Bodrum Demirbuku, Nef Gökçebel, Mandarin, Varyap Yalikavak, Le Chic Gümbet ve Four Seasons projeleri olduğu öğrenildi.
 
Kurum, İmara aykırı yapılan yapıların yıkılması gerektiğini belirterek ilgili şirketlere eksiklerin giderilmesi için bir ay süre verdiklerini söyledi. Kurum şirketlerin imara aykırı kısımlarının yıkımlarını kendileri yapmadıkları takdirde kamunun devreye gireceğini belirterek, projelerin sürmesi için aykırılıkların ortadan kaldırılmasının şart olduğunu ifade etti. Bakan Kurum ilgili şirketlere para cezalarının kesildiğini ayrıca haklarında hukuki işlemelerin de başlatıldığını açıkladı.
 
Kurum, yapılan denetimler sırasında kıyılara yakın bulunan balık çiftliklerini de gezdi. Balıklara atılan yemlerin denizi kirlettiğine dair çıkan haberlerin yoğunlaşması üzerine Kurum, Bodrum'da bulunan Cennet koyu yakınlarındaki balık çiftliğini de yerinde inceledi. Kurum denetimler sonunda denizi kirlettiği tespit edilen çiftliklere 260 bin Lira para cezası kesildiğini söyledi.
 
Bakan Kurum, bir soru üzerine yanan ormanların imara açılmasının söz konusu olmadığını ifade etti. 
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com