07 Nisan 2020 Salı

Bakan Ersoy'dan Bodrum'a 2 Müjde

BHM
01.03.2019 17:37
537 Okuma
Bakan Ersoy'dan Bodrum'a 2 Müjde

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Trabzon'da, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Türk Tarih Kurumu ile Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü arasında kazı sürelerinin 12 aya uzatılması protokolü imza törenine katıldı. 

BODRUM'A 2 MÜJDE... 

Bodrumlulara da iki müjdesi olduğunu ifade eden Bakan Ersoy, "Bodrum Kalesi uzun süredir restorasyon sebebiyle kapalı. 18 Mayıs'ta Bodrum Müzesinin birinci etabını ziyaretçiye açıyoruz. Bir çalışma daha yaptım, geçen ay. Restorasyon ekibinin mecburen işgal ettiği bir alan vardı. Bu alandan 1 Haziran'a kadar çekilecek restorasyon ekibimiz. Ve 1 Haziran'dan itibaren Bodrum Kaleiçi sahnesini Bodrumluların hizmetine tekrar sunmuş olacağız. Hem güzel sanatlar bölümü hem de opera ve bale genel müdürlüğümüz geçen senelere göre zengin bir repertuvar sanatseverlerin hizmetine sunulacak. Bodrum Kaleiçi çok güzel, eski canlı günlerine 1 Haziran itibarıyla kavuşmuş olacak" diye konuştu.  

'20 ARKEOLOJİK KAZIYI DESTEKLEME KARARI ALDIK' 

Törende konuşan Bakan Ersoy, protokol kapsamında Muğla'da 4, Çanakkale ve Antalya'da 3’er, Denizli ve Mersin’de 2'şer, Burdur, Diyarbakır, Isparta, Şanlıurfa, Gaziantep ve İzmir'de 1'er kazı olmak üzere toplam 20 arkeolojik kazıyı destekleme kararı aldıklarını kaydetti.

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com