02 Haziran 2020 Salı

AKŞENER VE KILIÇDAROĞLU YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

BHM
22.01.2019 11:13
335 Okuma
AKŞENER VE KILIÇDAROĞLU YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ
CHP’nin haftasonu yapılacak kritik PM toplantısı öncesi, İYİ Parti ile yürütülen işbirliği görüşmelerinde son rötuşların yapılması için iki lider akşam yemeğinde bir araya geldi.

Gerçekleşen bu sürpriz zirveden sızan ilk bilgilere göre, görüşme sonrası aralarında Bodrum'un da olduğu pürüz yaşanan alanlardaki sorunlar aşıldı, mutabakata varıldığı öğrenildi.

Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı’yı makamında kabul eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ardından İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in misafiri oldu. Akşener’in evinde eşleri ile birlikte akşam yemeğinde buluşan iki lider, işbirliği görüşmelerinde tıkanan ilçelerle ilgili çözüm yolları aradı. Seçim ittifakını ele alan iki lider, heyetler arası görüşmede uzlaşılamayan başlıkları görüştü. Zirvede ittifak konusunda mutabakat sağlandığı öğrenildi. 

Genel Merkez dışında bir araya gelen iki lider, heyetler arası görüşmede uzlaşılan ve protokole bağlanan iller ile uzlaşı sağlanamayan yerleri ele aldı. Bu kapsamda Ankara Etimesgut, Muğla Bodrum, Denizli Pamukkale, Kocaeli'nin Çayırova ve Bursa Osmangazi'nin hangi partiye bırakılacağı masadaydı. 
 
Ayrıca İstanbul'un ilçelerinde nasıl bir dağılım olacağı ile Gaziantep gibi kritik bazı illerde adaylar üzerinden de değerlendirme yapıldı. Görüşmede CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Akşener'in pürüz yaşanan alanlardaki sorunların aşılmasıyla ilgili mutabakata vardığı öğrenildi. İki liderin vereceği talimatlara göre parti kurmayları ittifak protokolünü güncelleyecek. Parti kurmaylarının yapılan anlaşmayı bugün protokole bağlayacağı ve bir iki gün içinde de ittifaka ilişkin açıklama yapması planlanıyor. 
 
Ayrıca kurmayların yapacağı son toplantılarda Genel Sekreter Cihan Paçacı’nın, müzakereci görevini Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’dan devralabileceği de konuşuluyor. 

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com