02 Haziran 2020 Salı

AHMET ARAS DA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

BHM
18.10.2018 11:54
702 Okuma
AHMET ARAS DA ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Bodrum'da turizm sektörünün önemli isimlerinden Ahmet Aras, dün düzenlediği toplantı ile CHP’den Bodrum Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu duyurdu. 
CHP’nin Çarşı’daki ilçe binası önünde düzenlenen toplantıya ilçe başkanı Halil Karahan ve Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da aralarında olduğu çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. 
 
Toplantının başında bir konuşma yapan ilçe başkanı Halil Karahan, “Ülkenin pek çok yerinden haberler geliyor. Haramilerin saltanatı yıkılıyor. Bunun için de başlangıç noktamız yerel seçimler. Bu yerel seçimlerde hiçbir aday arkadaşımı sosyal medyada, kamuoyunda eleştirmenizi partililer adına doğru bulmuyorum. Herhangi bir eleştiri veya öneriniz varsa ilçe başkanınız olarak 24 saat emrinizdeyim” dedi. 
 
Daha sonra söz alan Belediye Başkan Aday Adayı turizmci Ahmet Aras, “Genç dinamik ve vizyon sahibi bir ekiple, Bodrum’u yönetmek için sizlerle beraber yola çıkıyorum“ dedi. Bodrum’da doğduğunu, ilk ve orta eğitimini Bodrum’da tamamladığını anlatan Aras, askeri lise ve harp okulunu tamamlamasının ardından 1992 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne katıldığını söyledi. 2013 yılında Yarbay rütbesi ile emekli olmasının ardından memleketi Bodrum’a dönüp aile işletmeleri olan Kefi Beach’i işletmeye başladığını dile getiren Ahmet Aras, “Bugün de yine Mustafa Kemal’in ordusunda çalıştığım gibi, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’de, onun saflarında genç bir partili olarak Bodrum Belediye Başkanlığına aday adayı oldum” diye konuştu. 
 
Ahmet Aras, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
“Sevgili hemşerilerim, Türkiye'nin ve dünyanın gözbebeği Bodrum'un her alanda hak ettiği noktaya gelmesi hepimizin en büyük arzusu. Bu hedefe ulaşabilmek için akılcı, somut, dinamik ve iyi planlanmış bir yol haritası ile çok çalışarak ilerlemeliyiz. Kaybedecek zamanımız yok. Kamuda yıllardır kazandığım tecrübe, bilgi birikimi; Bodrum'da üyesi olduğum Ticaret Odası, Esnaf Odası, Bodrum Otelciler Derneği, OYDER gibi sivil toplum örgütlerinde aldığım görevler ve gerçekleştirdiğimiz projeler sayesinde Bodrum'un sorunlarını ve ihtiyaçlarını biliyorum ve en önemlisi bunları çözecek irade ve ekibe sahibim.” 
 
Turizm ekonomisini geliştirmek ve yaşanabilir bir kent yaratmak için öncelikle merkezden başlayarak tüm mahallelerde eski kenti ortaya çıkaracaklarını anlatan Aras, açıklamalarına şöyle devam etti: 
 
“Bodrum çok önemli bir turizm kenti, birçoğumuz ekmeğimizi aşımızı bu sektörden kazanıyoruz. Turizm ekonomisini geliştirmek ve yaşanabilir bir kent yaratmak için öncelikle merkezden başlayarak tüm mahallelerimizdeki eski kent (old town) dokusunu ortaya çıkaracağız. Yel değirmenlerimiz, sarnıçlarımız, kule ve musandıralı evlerimizin restarasyonu için mülk sahipleriyle kısa vadeli projeler üreteceğiz. Kalemizin en kısa zamanda ziyarete açılması için Kültür ve Turizm Bakanımızla bizzat görüşeceğim. Bodrum'u mahalle mahalle, cadde cadde, sokak sokak ele alarak kanalizasyon, elektrik, su, yol, kaldırım, aydınlatma, bisiklet yolu gibi altyapı eksiklerini tamamlamak için öncelikle Büyükşehir Belediyemiz ve ilgili tüm kurum kuruluşlarla işbirliği yaparak çalışmalara hemen başlayacağız. En acil gündemimiz bu olacak” dedi. 
 
Bodrum’un topyekun bir tanıtım projesinin hayata geçirilmesi için tüm hazırlıklarını yaptıklarını ifade eden Aras, “Bu planlamanın bir parçası olarak ulusal ve uluslararası organizasyonları Bodrum'a çekip, aynı zamanda iyi planlanmış bir takvim çerçevesinde kendi festival ve organizasyonlarımızı yaratarak yerli ve yabancı turistlerin Bodrum'a yaz kış gelmelerini sağlayacağız. Bodrum’un kadınları Bodrum’un en büyük servetidir. Onların her alandaki karar alma mekanizmalarında aktif yer almalarını istiyoruz. Bodrum’un estetiğini, şehir dokusunu ve kimliğini oluşturma görevini Bodrum’un kadınlarına emanet edeceğiz. Bodrum’un en önemli sorunlarından biri yetişmiş kalifiye eleman ihtiyacıdır. İşletmelerimizin kalifiye elemana ulaşabilmesi için başta Muğla Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarla geliştirilecek projelerle nitelikli iş gücünü Bodrum’a çekeceğiz. Bu çerçevede Muğla Üniversitesi Turizm Fakültesinin Bodrum’da açılması için çalışmalara başladık. Bodrum'daki tüm kamu kurum kuruluş ve sivil toplum örgütlerinden destek olmalarını rica ediyorum” diye konuştu. 
 

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com