23 Ocak 2021 Cumartesi

ADAY KİM OLURSA OLSUN, CHP İÇİN DEVAM DEDİLER

BHM
21.12.2018 12:31
ADAY KİM OLURSA OLSUN, CHP İÇİN DEVAM DEDİLER
CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve Bodrum Belediye Başkanlığı için iki aydan bu yana mücadele eden sekiz aday adayı CHP İlçe Binasında Bodrum’da görev yapan gazeteciler ile bir araya geldi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan,16 Aralık günü Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları görüşme ile ilgili bilgileri gazeteciler ile paylaştı.

Halil Karahan, CHP’de son dönemdeki gelişmelerden dolayı bir yarılma bekleyenlerin boşuna beklediklerini,  CHP örgütünde herhangi bir yarılma ya da ayrışmanın yaşanmayacağını söyledi.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Muğla Büyükşehir Belediyesine aday adayı olan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un yeniden Bodrum’a aday gösterilmesi önerisinde bulunduğunu kaydeden Karahan, “Henüz hiç bir şey netleşmemiştir. Normal süreç devam etmektedir. Genel Başkanımız ve 8 aday adayı arkadaşımızla 40 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdik. Genel başkanımız bütün aday adaylarını dinlemiştir. Aday adaylarımız içerisinde Genel Başkanımıza da farklı düşünen bazı arkadaşlarımız görüşlerini aktarmıştır. Kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini ifade etmişlerdir. Şu bilinsin ki; Belediye başkanı adayımız kim olursa olsun, hiçbir arkadaşım başka bir yere gitmeyecektir. Arkadaşlarımız CHP için çalışmaya devam edeceklerdir. Bodrum Belediye Başkanımız da buna uygun davranacaktır. Herhangi bir yere adaylığı yoksa, CHP’ye çalışacaktır…” dedi.
 
8 adaydan biri olan Yalıkavak Belediye Eski Başkanı Mustafa Saruhan ise şunları söyledi:
 
“Aday adayı arkadaşlarımın bu işten vazgeçtiği, çalışmalarını durduğu gibi bir algı var kamuoyunda. Kesinlikle böyle bir şey yok. Bu süreç netleşmeden sonuna kadar aday adayıyım. Çalışmalarımı da devam ettireceğim. Arkadaşlarımızın hepsi de bu yönde görüş belirttiler. Sayın genel başkanımıza ilettik. Bizlerden biri olursa biz arkasından ayrılmadan devam edeceğimizin sözünü verdik.” 

Toplantıda söz alan aday adayı Recai Seymen ise “8 arkadaşımızdan veya dışarıdan birini gösterebilir. İçimizde fırtınalar kopsa da ben bunu partili olarak kabullenirim” diyerek şunları dile getirdi: 

“Mehmet Kocadon başkanımız 4 senedir Büyükşehir’e aday olduğunu söylemişti. En son bizim bütün aday adaylarının yanında da bunu ifade etti. Cumhuriyet balosunda da bunu ifade etmişti. Biz de aday olduk. Son karşılaştığımız durum, 8 aday adayı için sürpriz bir durum oldu. Genel başkanımız mevcut belediye başkanlarıyla devam etmeyi önerdi. Biz de 8 aday adayı olarak kararın bir daha gözden geçirilmesi gerektiğini gayet net bir şekilde anlattık. Ama şunu söyleyeyim, biz CHP’nin yanındayız. Kimsenin bundan bir şüphesi olmasın. CHP 8 arkadaşımızdan veya dışarıdan birini gösterebilir. İçimizde fırtınalar kopsa da ben bunu partili olarak kabullenirim. Ama bunun gerekli cevabını gerekli zeminlerde, parti içinde herkes alır. Parti içinde bunun mücadelesini yaparız. Genel başkanımız ve parti meclisimizin aldığı karara sonuna kadar uyarız. Partimizin yanında sonuna kadar dururuz.” 
 
Bir diğer aday adayı Taner Uslu da “Ben partiye girerken hiçbir ön şart koyarak gelmedim. Gönül verdiğimiz için, inandığımız için, yaşam ideallerimizde bu parti olduğu için geldik. CHP adayı kim olursa, CHP üyesi herhangi biri olduktan sonra herhangi bir sıkıntı yok. Bizim gideceğimiz başka bir yer de yoktur” diye konuştu. 
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com