08 Mayıs 2021 Cumartesi

56. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU'NDA SONA GELİNDİ

BHM
17.04.2021 19:51
56. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU'NDA SONA GELİNDİ
56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda artık sona gelindi. Spor Toto sponsorluğunda koşulan 180 kilometrelik Marmaris - Turgutreis etabını Alpecin takımından Jasper Philipsen 4 saat 20 dakika 45 saniye ile kazandı. Israel Up Nation takımından Andre Greipel ikinci, Quick Step takımından Mark Cavendish üçüncü oldu.

151 sporcu saat 10.10’da Marmaris Cumhuriyet Meydanından start aldı. Marmaris rampası çıkılırken yokuşçular ön grupta yer almaya başladı. Parçalanmalar olduysa da bu kaçışlar büyük zaman farklarına neden olmadı.  Etaba henüz başlanmıştı ki 1.4’üncü kilometre geride kalırken etabın Türkiye Turizm ve Geliştirme Ajansının sponsorluğundaki Türkiye Güzellikleri adı altındaki ilk tırmanış kapısı geçildi. Euskaltel-Euskadi takımından Julen Irizar Laskurain prim kapısını ilk geçen sporcu oldu. İkinciliği Eolo-Kometa Cycling takımından Francesco Gavazzi, üçüncülüğü de Bardiani takımından Alessandro Tonelli elde etti. 

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu yarın Salcano sponsorluğunda kat edilecek 160.3 kilometrelik Bodrum - Kuşadası etabı ile sona erecek. Böylece toplam uzunluğu 1344 kilometre olan turda Genel Ferdi klasmanda birinci gelen sporcu belli olacak ve turun şampiyonu olarak Turkuaz Mayo’nun sahibi olacak. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com