26 Şubat 2020 Çarşamba

350 SELÇUKLU ESERİ SERGİDE

BHM
16.03.2018 09:19
430 Okuma
350 SELÇUKLU ESERİ SERGİDE
Bodrum’da, halk eğitimi kursiyerlerinin çalışmalarının yer aldığı Selçuklu döneminin izlerini taşıyan 350 eser beğenildi.

Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Herodot Kültür Merkezi'nde açılan Selçukluların izinde sanat ve süsleme sergisinde, 9 usta öğretici ve 200 kursiyerin çalışmaları yer aldı. Sema gösterisi de sunulan sergide, Selçuklu döneminin izlerini taşıyan çini eserler başta olmak üzere dokuma, metal işçiliği ve minyatür el sanatları ürünleri de yer aldı. 350 eser, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

 

Bodrum Halk Eğitim Müdürü Mehmet Ünal, Anadolu Selçuklu zamanında eserler üzerine işlenmiş figürleri günümüze yansıttıklarını belirterek, "Amacımız eski kültürümüzü günümüze yansıtmak ve bütünlüğü sağlamaktır. Anadolu'da Türklerin 1071'den sonra gelmesiyle birlikte, kendi beraberinde getirdikleri kültür ve medeniyeti, bütün şehirlerdeki mimari eserleri üzerine nakşetmişlerdir. Biz de bunu günümüze yansıtarak yaşatmayı hedefledik eserlerin beğenilmesi bizleri mutlu etti" dedi.

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com