26 Şubat 2020 Çarşamba

112 ACİL SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN "DARP EDİLDİKLERİ İDDİASI"

BHM
18.05.2019 13:03
209 Okuma
112 ACİL SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN
Bodrum’da 112 Acil Sağlık çalışanları, özel bir poliklinik çalışanları tarafından darp edildikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Sağlık çalışanlarından birinin de poliklinik yetkilisi tarafından Bodrum’dan sürdürülmekle tehdit edildiği öne sürüldü.
Edinilen bilgiye göre, akrep soktuğu öğrenilen bir vatandaş, dün sabah saatlerinde Turgutreis Mahallesi’nde faaliyet gösteren özel bir polikliniğe getirildi. Vatandaşa burada ilk müdahalenin yapılması sonrası 112 Acil Sağlık ekibinden destek istendi. 
 
Polikliniğe giden sağlık çalışanlarının hastaya verilen ilaç dozunu sorması üzerine tartışma çıktı. Tartışma sonrası iddiaya göre poliklinik çalışanları Yunus Bilgin ve Asli Güven adlı 112 Acil Sağlık çalışanlarını darp etti. 
 
Olayın ardından Turgutreis Jandarma Karakol Komutanlığı’na giden 112 Acil Sağlık çalışanları, poliklinik çalışanaları tarafından darp edildikleri, hakaret ve tehditlere maruz kaldıkları gerekçesiyle şikayetçi oldu. Olayla ilgili poliklinik çalışanlarının da ifadeleri alındı. Sağlık çalışanları daha sonra Bodrum Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu aldı. 
 
Olayla ilgili telefonla ulaştığımız polikliniğin yetkilisi ise kendisinin de bir sağlık çalışanı olduğunu ifade ederek, “Bu konuda açıklama yapmak istemiyorum. Elimde güvenlik kamerası görüntüleri var. Bunları jandarmaya da vereceğim” dedi. 
 
Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com