ZEYTİN TUTKUSU MEKAN AÇTIRDI

BHM 07.06.2017 14:55 0 Yorum 444 Okunma

Bodrum’da, Yalıkavak eski belediye başkanı Mustafa Saruhan ve eşi Hülya Saruhan, organik zeytin ve zeytinyağından yapılan ürünleri satışa sunacakları ve menülerinde bu ürünleri kullanacağı bir restoran açtı.

Bodrum'un Yalıkavak beldesinde iki dönem belediye başkanlığı yapan ardından son seçimlerde CHP'li Bodrum Belediyesi meclis üyesi olarak seçilen 48 yaşındaki Mustafa Saruhan, eşi 44 yaşındaki Hülya Saruhan ile birlikte Yalıkavak Mahallesi'ndeki Plaj Caddesi'nde Zeytinlina Restoranı'nı açtı. Çift, açtıkları stantlarda restoranda organik zeytin ve zeytinyağından yapılan ürünleri tanıttı.

 

Asırlık zeytin ağaçlarının bulunduğu 5 dönüm arazideki restoranda çocukları Oğuzhan Saruhan ve Mahmut Saruhan ile birlikte ailecek restoranı işleteceklerini belirten Mustafa Saruhan, yöresel ve el yapımı kahvaltı ile et ve balık türü tüm yiyeceklerde organik zeytinyağının kullanılacağını söyleyerek, "Küçük yaşlardan itibaren zeytinlerle büyüdük. Dedelerimiz babalarımız ile zeytinleri suladık, zeytin topladık. Zeytine olan sevdamız nedeniyle eşim ile birlikte bu restoranı açtık. Tamamen yerli, organik zeytin ve zeytinyağından üretilen yöresel yiyecekleri konuklarımıza sunarken bir yandan da yine organik ve yöremizin zeytin, zeytinyağı ürünlerini stand açarak restorana gelen müşterilerimizin edinmesini sağladık ve tanıtımını yapmaya başladık" dedi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...