ZEKİ MÜREN BODRUM'DA ANILDI

BHM 07.12.2016 16:03 0 Yorum 557 Okunma

Bodrum’da Zeki Müren Sanat Derneği ve Bodrum Sağlık Vakfı tarafından Bodrum Belediyesi'nin destekleri ile Zeki Müren'in 85'inci doğum gününde anma konseri düzenlendi.

Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezi'nde iki bölümden oluşan konserde, 50 kişilik koro ile Bodrum Zeki Müren Sanat Derneği korosu ve saz ekibi sahneye çıktı. Koro Zeki Müren'in eserlerinin yanı sıra farklı eserlerin de yer aldığı yaklaşık 36 şarkı seslendirdi. Konseri aralarında CHP'li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un eşi Hülya Kocadon ve Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Temsilcisi Recai Seymen'in de yer aldığı yaklaşık 550 kişi izledi. Konserde derneğin korosunda bulunan söz yazarı Ülkü Aker de solo şarkılar söyledi. Aker, "Zeki Müren, sözleri bana ait olan 7- 8 eserimi seslendirdi" dedi.

 

Zeki Müren'i ölüm yıldönümlerinde ve doğum gününde böyle konserler ile andıklarını belirten Koro Şefi Ahmet Sabancı ise, "Biz bunu 15 senedir yapıyoruz. Onun adı ile kurduğumuz dernek ile her sene konserler düzenliyoruz. Bu konserimiz Bodrum Sağlık Vakfı yararına, engelliler için yaptık. Zeki Müren madem çok yardımsever, biz de onun bu yardımseverlik yolundan gidelim istedik" dedi.

 

Konser sonunda Sabancı'ya, çiçek ve engelli öğrencilerin yaptığı seramik plaket hediye edildi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...