YÜKSEKOVALI ÖĞRENCİLER BODRUM’DA

BHM 19.06.2017 10:26 0 Yorum 434 Okunma

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, Yüksekova Sanayi ve Ticaret Odası ve Muğla İl Jandarma Komutanlığı işbirliğiyle gerçekleşen 'Gönül Köprüsü Projesi' kapsamında Muğla'ya gelen 40 Yüksekovalı çocuk, Bodrum Belediyesi İçmeler Yelken Kulübü'nde bol bol denize girip eğlenerek, keyifli bir gün geçirdi.

'Gönül Köprüsü Projesi' kapsamında TEOG sınavında ve derslerinde başarılı öğrenciler hafta başında Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nden tatil için 2 rehber öğretmen eşliğinde Muğla'ya geldi. Muğla'da ve çevre ilçelerde eğlenen öğrenciler, Bodrum Ticaret Odası'nın destekleriyle de Bodrum'a gelerek deniz kenarında keyifli bir gün geçirdi. Bodrum Belediyesi İçmeler Yelken Kulübü Tesisleri'ne gelen öğrencilere öğle yemeği verildi. Ardından çocuklar, denizin ve plajın tadını çıkardı. Bazıları ilk kez denize girerken, bazıları ise yüzme bilmemeleri nedeniyle can yeleği ile deniz girdi. Gün boyunca deniz kenarında keyifli ve güzel bir gün geçirdi.

 

Yüksekova'nın Değerli Köyü İMKB Ortaokulu'nun rehber öğretmeni Cahit Atsız, "Öğrencilerimizle beraber 13-18 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen proje kapsamında Muğla ilindeyiz. BODTO'nun katkılarıyla da bugün Bodrum'a geldik. Öğrencilerimiz şaşkınlık içersindeler. Çok mutlu oldular, onlar adına seviniyoruz. Projeye destek veren herkese teşekkür ederiz. Çocuklar şu an hayallerinde olan bir şeyi gerçekleştiriyorlar. Muğla'yı belki televizyonda görmüş, nedir, nasıl bir yerdir diye bilmiyorlardı ama şu an Muğla'dalar" dedi.

 

Muğla'ya gelmelerine destek olan herkese teşekkür ettiklerini belirten Yüksekova 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu öğrencisi Berivan Savaşan, "Bodrum gerçekten çok güzel. Burayı görmek bizim için büyük bir zevk oldu. Akyaka'yı, Dalyan İztuzu Plajı'nı, Marmaris'i gezdik. Bugün de Bodrum'dayız. Denizi ilk defa gördüm. Çok mutluyum" dedi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...