YALIKAVAK DA TEMİZLENDİ

BHM 27.04.2016 18:45 0 Yorum 6024 Okunma

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen Bodrum Deniz Dibi Temizlik Kampanyası kapsamında dalgıçlar bu hafta Yalıkavak sahilini temizledi.

 "Denize en çok MAVİ yakışır” sloganıyla başlatılarak çevre bilincinin artırılmasına katkı sunmak amacıyla düzenlenen Bodrum Deniz Dibi Temizlik Kampanyası devam ediyor. Bodrum’da yaz sezonu öncesi, Bodrum Belediyesi’nin bu yıl ikinci kez düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği deniz dibi temizlik etkinliği, sırasıyla yarımada genelindeki koylarda yapılan çalışmalarla devam ediyor. 

Bodrum Belediyesi Dalış Ekibinde görevli dalgıçlar, çalışmalar kapsamında bu hafta içi Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi sahilini temizledi. Çalışmalar Bodrum Belediye A.Ş. Yalıkavak Cafe önünden başladı. Yalıkavak Limanı ve liman yanındaki plaj, gerek mevsimsel şartlar nedeniyle denize dolan gerekse bilinçsizce denize atılan atıklardan arındırıldı. Bodrum Belediyesi birim müdürleri ve birim sorumluları da etkinlik alanında bulunarak yapılan çalışmaları takip etti. 

Etkinliğe ayrıca Yalıkavak Neşe Doğan İlkokulu öğrencileri de katılarak destek verdi. Dalgıçların deniz dibi temizliği yaptığı sırada etkinliğe katılan 30 öğrenci, plajı ve kıyıları temizledi. 

Çalışmaların sonunda geçtiğimiz yıl Yalıkavak’ta yapılan ilk deniz dibi temizliğinde toplam 1124 kg atık çıktığı, bu yılki çalışmalarda ise önemli ölçüde bir düşüş gözlendiği belirlendi. Ve yapılan ayrıştırma ve ölçümleme işlemlerinin ardından 64 kg plastik, 28 kg lastik, 128 kg cam, 23 kg alüminyum, 21 kg da metal olmak üzere bu yıl Yalıkavak’tan dalgıçlar tarafından denizden 2 metreküpe tekabül eden toplam 264 kg atık çıkarıldığı tespit edildi. 

Deniz dibi temizliği programı, 04 Mayıs günü Gündoğan Koyunda devam edecek.YORUMLAR

baki gülerler ( 15 08 2016 )
yalıkavak ölüm uykusunda.yetkililer ise kafalarını denize gömmüş.ne dduyuyor ne görüyorlar.insanlar telaşla evlerini yok bahasına satışa sunuyor,kimileri suriyelilere ucuz kira karşılığı evlerini açmak zorunda.çekek yeri sahibi tehdit ettiği kişilerin karşısında ellerini oğuşturuyor.kelepir fiat teklifi ile insanları sıkıştırıyor.gazeteler yazıyor.medya görüntüleri yayınlıyor.adamlar açıkça tehdit ediyor.yöneticiler kış uykusunda.ne soran var nede merak eden.aslında biliyorlar.biliyorlarda neyi örtüyorlar bilinmez.ama bir gerçek var tersaneciliğe dönüşen çekek yeri sahibi dahil tüm yöneticiler aldığınız beddualar sülalenize yeteccek kadar çok.o kazanılan paralar varya bir anda doktor,ilaç parasına dönüverir.o adil allaha hesabı veremezsiniz.yol yakınken dönün.görevinizi dürüstçe yapın.
baki gülerler ( 09 08 2016 )
YİNE GÖSTERMELİK,YİNE NOSTALJİK,YİNE SOSYETİKN TAKILIM.DENİZİ TEMİZLEMEK DEĞİL TEMİZ TUTMAYI ÖĞRETMEK GEREK.BİR YIL ARKANI DÖN SONRA GEL TEMİZLE.DENİZİN KIYISINDA ÇEKEK YERİNİ TERSANEYE DÖNÜŞTÜREN YERLEŞİMLE SANAYİİ KUCAK KUCAĞA GETİREN İZİNLERİ VER,KİRLİLİĞİ GÖRMEZDEN GEL,MİLLETİN TÜM YAZ KAFASINDA DAVUL ÇAL,KAYNAK GAZLARINI TENEFFÜS ETTİR,BOYA TOZLARI ARTIK ÇEVREDE ARABALARA VE BİTKİLERE RENK DEĞİŞTİRSİN.TEPKİLERİ GÖRMEZDEN GEL.SONRA GİT KIYI TEMİZLE.YAKINDA BİTEN YALIKAVAK İÇİN DENİZE KARANFİL ATAR AH NE YORULDUK,ÜZÜLDÜK DERSİNİZ.HAYDİ ÇANIM .SİZİN ÇEVRECİLİĞİNİZİ SEVSİNLER..


SİZ DE FİKİR BELİRTİN...