WCGC 2017 şampiyonu Form Laser Portekiz'de Türkiye'yi temsil edecek

BHM 04.04.2017 10:15 0 Yorum 419 Okunma

Turnuvayı kazanan Form Laser takımı Portekiz Cascais'de düzenlenecek WCGC 2017 Dünya Finali'ne katılmaya hak kazandı.

Akaryakıt dağıtım sektöründe müşteri memnuniyetinin değişmez lideri OPET, spora olan desteğini sürdürüyor. OPET'in ana sponsorluğunu üstlendiği World Corporate Golf Challenge  Türkiye 2017,  Regnum Carya Golf & Spa Resort ev sahipliğinde gerçekleşti.

Dünyanın en geniş katılımlı şirketler arası golf turnuvası olarak bilinen OPET World Corporate Golf Challenge – WCGC (Dünya Kurumsal Golf Turnuvası) 31 Mart – 2 Nisan 2017 tarihleri arasında  Antalya  Regnum Carya Golf & Spa Resort ev sahipliğinde National ve Carya sahalarında gerçekleştirildi. OPET Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı  Fikret Öztürk ve OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca'nın da izlediği turnuvada,  Türkiye'nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri, sahada kıyasıya mücadele etti.

Turnuvayı, Form Laser takımı adına mücadele eden Arzu Narin ve Oya Dağlı ikilisi toplamda 146 puan ile birinci olarak tamamlayarak  Portekiz Cascais'de düzenlenecek WCGC 2017 Dünya Finali'ne katılmaya hak kazandı. OPET'in ana sponsorluğunu üstlendiği ve 30 katılımcı şirketin iki kişilik takımlarla temsil edildiği turnuvada Nida Cireli ve Sidar Yalçınkaya'dan oluşan  Bodrum Genie takımı, 138 puanla ikinci olurken, Emrah Şimşek ve Hüseyin Alevkayalı'nın temsil ettiği Merit Royal takımı 137 toplam puanla üçüncü oldu.

1993'ten günümüze 1 milyon golfçüyü buluşturan World Corporate Golf Challenge'ın  Türkiye ayağını kazanan takım, yaklaşık 50 ülkenin finalist şirketlerinin katılımıyla, Haziran'ın son haftasında  Portekiz Cascais'de düzenlenecek WCGC Dünya Finali'nde  Türkiye'yi temsil edecek.

OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, ödül töreninde yaptığı konuşmada World Corporate Golf Challenge'ın 40 ülkede düzenlenen turnuvalarının  Türkiye ayağına destek vermekten mutluluk duyduklarını belirterek "Ulusal turnuvaların kazanan takımları, ülkelerini temsilen dünya finaline katılarak benzersiz bir deneyim ve iş ilişkileri fırsatı kazanıyor. Turnuvanın  Portekiz'deki finalinde ülkemizi temsil edecek takımımıza başarılar diliyorum" dedi.

 


Voyage (Body)
Voyage (Body)
Voyage (Body)

İLK YORUMU SİZ YAPIN...