VARLIK FONU'NA GEÇTİ

BHM 08.02.2017 23:53 0 Yorum 656 Okunma

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Türkiyenin en değerli şirketlerini devredildiği Varlık Fonu'na birçok ünlü işadamının işlettiği tesislerin ve Efes Kongre Merkezi'nin arazisinin de devredildiği ortaya çıktı.

Bodrum Gündoğan'daki 11 bin metrekarelik arazi üzerine kurulan Beşiktaş spor Kulübü Başkanı Fikret Orman'a ait Grand Focus Otel'in de fona devredildiği ortaya çıktı. Sözcü gazetesinin haberine göre Otel inşaatı hakkında çevre kirliliğine yol açtığı ve Kıyı Kanunu'na aykırı olduğu gerekçesiyle çevreciler tarafından dava açılmıştı. 6 yıl süren davayı çevreciler 2015 yılında kaybetmişti.

 

Ayrıca Varlık Fonu'na geçen İstanbul'daki 22 bin 866 metrekarelik hazine arazisi de Bakırköy Florya'da bulunuyor. Arazi üzerinde de ünlü Kaşı Beyaz Et ve Balık Restoranı faaliyet gösteriyor.

 

Öte yandan Kuşadası'nda 41 bin metrekarelik arazi üzerinde kurulu TÜRSAB'ın işlettiği Efes Kongre Merkezi de fona devredilen kuruluşlar arasında bulunuyor.

İŞTE ARAZİLERİ VARLIK FONU'NA GEÇEN OTELLER!

İzmir Selçuk'ta Aqua Park Otel, Gümüldür'de Club Marmara Yalı Oteli, Didim'de Aquasis De Luxe Resort, Kuşadası'nda Pine Bay Holiday, Aqua Adaland Park Otel, Antalya'da Simena Sun Club ve Fantasia Deluxe Hotel'in arazileri de Fon'a geçti.

 

 

Kaynak: turizmdebusabahİLK YORUMU SİZ YAPIN...