Uluslararası Egeli Yörük Türkmen Şenliği 14 Mayıs'ta Yapılacak

BHM 04.04.2017 10:32 0 Yorum 475 Okunma

Muğla Egeli Yörük Türkmen Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri,  Bodrum Belediye Başkanı  Mehmet Kocadon'u ziyaret ederek  14 Mayıs'ta düzenlenecek olan 1. Uluslararası Egeli Yörük Türkmen Şenliğine kendisini davet etti.

Bodrum Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleşen ziyarete  Muğla Egeli Yörük Türkmen Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bozyer Mahallesi Muhtarı Halil Çakar, dernek yönetim kurulu üyeleri Gazeller Muhtarı Yücel Çiçek,  Yerkesik Bağyaka Muhtarı Salih Aktaş, Kafaca Muhtarı Ömer Gülgün ve  Hasan Kaya katıldı.  Bodrum Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı  Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı  Ahmet Cemil Gündüz ile Torba Muhtarı  Suat Kaya ve Karaova Muhtarı Mehmet Diri de Muğlalı muhtarlara ziyaretlerinde eşlik etti.

Muğla Egeli Yörük Türkmen Derneği Başkanı ve Muhtar Halil Çakar ziyaretlerinde, bu yıl ilk kez  14 Mayıs 2017 tarihinde  Muğla merkeze bağlı Yılanlı Yaylası'nda düzenlenecek olan 1. Uluslararası Egeli Yörük Türkmen Şenliğine Başkan  Mehmet Kocadon'u davet etti. Şenlik hakkında da bilgiler vererek  Bodrum Belediyesi olarak desteklerini esirgemeyen Başkan Kocadon'a teşekkür etti.

Ziyaretleri için dernek yönetimine teşekkür eden  Bodrum Belediye Başkanı  Mehmet Kocadon ise "Geleneklerimizi yaşatmak, öz kültürümüze ve değerlerimize sahip çıkmak için uğraş veren herkesin,  Bodrum Belediye Başkanı olarak elimden geldiğince yanlarında olmaya çalışıyorum. Bu yıl ilki düzenlenecek 1. Uluslararası Egeli Yörük Türkmen Şenliğinin  Muğla'mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

Şenliğin organizasyonuyla ilgili fikir alışverişinde de bulunulan ziyaretin ardından Başkan Kocadon, misafirleriyle birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...