Ukrayna'dan Bodrum'a Haftada 10 Uçuş Planlandı

BHM 04.04.2017 10:23 0 Yorum 454 Okunma

Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV),  Ukrayna'nın  Kiev kentinde düzenlenen Uluslararası UITT  Kiev Turizm Fuarına katıldı.

Tanıtım çalışmaları hakkında bilgiler aktaran BOTAV Başkanı  Mehmet Kocadon, "Asla oturup karalar bağlamak yok! Çalışmaya devam" mesajları verdi.  Bodrum Tanıtma Vakfı üyesi turizmciler ve TAV Havalimanları Holding Yetkilileri, Uluslararası UITT  Kiev Turizm Fuarında yer alarak  Bodrum'un tanıtımı için tur operatörleri ile görüşmeler yaptı. Fuar süresince Ukraynalılar,  Türkiye standına büyük ilgi gösterdi. 2016 yılında Bodrum-Milas Havalimanına  Ukrayna'dan 25.911 ziyaretçinin giriş yaptığı bilgisinin alındığı yetkililer, bu sayıyı daha da artırmak için  Bodrum Tanıtma Vakfı olarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Ukrayna'dan  Bodrum'a haftada 10 uçuş

Fuarda BOTAV yetkililerinin tur operatörleri ile yapmış oldukları görüşmeler sonucunda, 2017 yılı yaz sezonunda ve mayıs ayı sonunda başlayacak şekilde Join  Up, TPG, Anex ve Coral tur operatörleri tarafından  Ukrayna'dan Bodrum-Milas Havalimanına haftada 10 uçuş yapılması planlandı. Buna göre 2017 yılında 40.000 civarı Ukraynalı turistin  Bodrum'a gelmesi bekleniyor.

Başkan Kocadon: "Bodrum'u yurt dışı ve yurt içinde aralıksız tanıtıyoruz"

Dünya markası  Bodrum'un turizm pastasından hak ettiği payı alabilmesi için yılmadan tanıtım çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden  Bodrum Belediye Başkanı ve  Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı  Mehmet Kocadon, "Gerek dünyada gerek ise ülkemizde yaşanan olumsuzluklar yüzünden biz  Bodrum'u sevenler, asla oturup karalar bağlamadık. Özellikle de  Bodrum Tanıtma Vakfı olarak  Bodrum'a gönül vermiş turizmcilerimizle  Bodrum'a inanan yatırımcılarımız, tur operatörlerimiz ve çeşitli kurumlarla işbirliği de yaparak  Bodrum'un geleceği için çalıştık ve bu çalışmalarımızı gün be gün, üzerine yenilerini ekleyerek devam ettiriyoruz.  Bodrum'u hem yurt dışı hem de yurt içinde aralıksız olarak tanıtmayı sürdürüyoruz. Her yıl  Bodrum standımızla 30 civarı yurt dışı fuarına olan katılımlarınızın yanı sıra bir yandan da  Bodrum'da yabancı gazetecileri, internet fenomenlerini ve turizmci konuklarımızı ağırlayıp onlara  Bodrum'u yerinde anlatıyoruz. Ayrıca iç turizm dinamiklerini geliştirmek ve ilçemiz ekonomisi güçlendirmek için çeşitli projeler üretiyoruz. Eşsiz  Bodrum Tanıtım TIR'ı projesi de bunun en önemlilerinden. TIR, Anadolu halkının sevgisini kazanmış dünya markası turizm cenneti Bodrumumuz için şu anda Anadolu yollarında. 2 ay süresince  Türkiye'nin toplam 29 ilini gezecek olan 'Eşsiz  Bodrum Tanıtım TIR'ımız ile en büyük hedefimiz; iç turizmi hareketlendirmek ve bu projenin ülkemize örnek olması." diye konuştu.İLK YORUMU SİZ YAPIN...