Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş Yılı

BHM 11.04.2017 10:19 0 Yorum 518 Okunma

Bodrum ilçesinde, Türk polis teşkilatının 172. kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı.

Bodrum Belediye Meydanı'ndaki törende,  Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş tarafından  Atatürk Anıtı'na çelenk sunularak, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, zor ve aynı zamanda onurlu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışan emniyet teşkilatının, içindeki hainlerden arınarak daha güçlü hale geldiğini söyledi.

Emniyet Müdürü Baş ise  Atatürk ve ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın gururunu taşıdıklarını ifade ederek, "Şunun bilinmesini isteriz ki, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü karşı şer odakları karşılarında bizi bulacaklar ve asla hain emellerine ulaşamayacaklardır." dedi.

Tören sonunda polis araçlarıyla kortej geçişi yapıldı.

Törene, Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli,  Bodrum Belediye Başkan Vekili Kemal Orman,  AK Parti İlçe Başkanı Macit  Gündoğdu, CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, MHP İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, gaziler, bazı resmi kurum ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, emniyet mensupları ve vatandaşlar katıldı.İLK YORUMU SİZ YAPIN...