TÜRK ASKERİ KUŞ UÇURTMADI

BHM 23.02.2017 22:08 0 Yorum 433 Okunma

Bodrum'a bağlı Gümüşlük Mahallesi'ne 3.8 mil uzaklıktaki Kardak kayalıklarında bugün Türk sahil güvenlik botları ve helikopteri kuş uçurtmadı.

Gümüşlük Mahallesi'ne 3.8 mil uzaklıktaki  Kardak kayalıklarında bugün Türk sahil güvenlik botları ve helikopteri kuş uçurtmadı. Türk sahil güvenlik ekipleri, bugün de  Kardak kayalıklarındaki devriye nöbetini sürdürdü.  Kardak kayalıkları önünde bir, 1 mil uzaklıkta ise 2 Türk sahil güvenlik botu devriye görevini gerçekleştirdi. Saat 15.30'da bölgeye gelen sahil güvenlik helikopteri,  Kardak kayalıkları üzerinde yaklaşık 15 dakika yüksekten uçuş yaptı. Leros ile Kalalimnos Adası önündeki Yunan sahil güvenlik botları, kendi sularından Türk sahil güvenlik helikopteri ve botlarının hareketlerini izledi.

 

Öte yandan sosyolog- yazar  Özcan Demir'in 19 Şubat'ta twitterden paylaştığı ve Türk SAT'larını  Kardak önlerinde gösteren fotoğraf, bugün Yunan medyasında geniş yer buldu.  Yunanistan'da yayın yapan 'www.protothema.gr' haber sitesi, Demir'in fotoğrafını yayınlayarak 'Türkler  Kardak'da gerginlik peşinde' başlığını attı. Bölgedeki gelişmeleri ise  Hürriyet gazetesini kaynak göstererek okuyucularına duyurdu.


Voyage (Body)
Voyage (Body)
Voyage (Body)

İLK YORUMU SİZ YAPIN...