TURİZM BÖLGELERİNE GINGER'Lİ JANDARMA

BHM 17.12.2016 16:13 0 Yorum 379 Okunma

Muğla’da Jandarmanın sorumluluk alanında trafik problemi yaşanan turizm bölgelerinde kullanılmak üzere Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 28 adet elektrikle çalışan Gınger bisiklet gönderildi.

Türkiye genelinde sadece Antalya, Muğla ve İstanbul Jandarmasına dağıtımı yapılan Gınger elektrikli bisikletler Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından ihtiyaç duyulan bölgelere dağıtımı yapılıyor. Turizmin yoğun olarak yaşandığı ve Jandarmanın sorumluluk alanında yer alan bölgelerde hem çevre dostu, hem de jandarmanın gülümseyen yüzünün topluma yansıtılması amacını taşıyan uygulamada Türkiye genelinde en fazla dağıtımı yapılan ilin Muğla olduğu öğrenildi. 28 adet Gınger elektrikli bisikletler 7/24 hizmet vereceği açıklanırken, elektrikli bisikletin tek şarj ile saatte 10 km hız ile 70 kilometre yol kat ettiği açıklandı.

 

Muğla İl Jandarma Komutanlığı emrine verilen 28 adet Gınger elektrik bisiklet ile devriye hizmeti veren jandarmanın olası olaylara hem daha çabuk müdahale etmesi, hem de toplumla iç içe olması açısından önemli olduğu belirtildiİLK YORUMU SİZ YAPIN...