SON ŞAMPİYON YENİ HEDEFLERİNİ ANLATTI

BHM 09.11.2016 08:00 0 Yorum 472 Okunma

Çoklu: "Türkiye'de milli takıma giremiyorum ama dünyada derece yapıyorum""Dünyanın 5 ve 6'ncı seribaşı isimlerini yenerek kupaya uzandım""Dünya Bireysel Bilardo Şampiyonası'na katılmak her bilardocunun rüyası""2017 yılının milli takımına girebilmem için Bodrum ve Edirne'de derece yapmam...

Çoklu: "Türkiye'de milli takıma giremiyorum ama dünyada derece yapıyorum"       "Dünyanın 5 ve 6'ncı seribaşı isimlerini yenerek kupaya uzandım"

"Dünya Bireysel Bilardo Şampiyonası'na katılmak her bilardocunun rüyası"

"2017 yılının milli takımına girebilmem için Bodrum ve Edirne'de derece yapmam lazım"

 

 

Fransa'nın Laboule kentinde yapılan Dünya 3 Bant Bilardo Kupası'nda birinci olan Murat Naci Çoklu, şampiyonluk hikayesini ve yeni hedeflerini anlattı.

 

Murat Naci Çoklu, Doğan Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada ilk maçını kaybetmesine rağmen şampiyonluğa ulaştığını dile getirdi. Çoklu, "Turnuvada kaybedenlerden 3 kişi alıyorlardı oradan dahil oldum. Rakiplerime çok fırsat da vermedim ama şampiyonluk kolay oldu" dedi. Murat Naci Çoklu, "Benim giderken böyle bir hedefim vardı. Geçen yıl Ekim ayında İstanbul'da dünya kupasını kazanmıştım. Dünya kupası kazanınca 80 puan kazanıyorsunuz. Sırası gelince bir önceki sene aldığınız puanlar siliniyor. Bu silinmede, İstanbul'da kazandığım 80 puan bir dahaki dünya kupasında silinecek. Dolayısıyla bu turnuvaya motivasyonlu ve puan alabilmek için gittim. Birinci hedefim 80 puan alabilmekti, ama bu kolay bir iş olmuyor. Oraya gidince her şey değişiyor. Dolayısıyla turnuvanın başlangıcında, ilk maçında kaybettim. Rakibime farklı ve iyi oynayarak kazanmam gerekiyordu, onu başardım. Kaybedenlerden çıktım. Turnuvada kaybedenlerden 3 kişi alıyorlardı, oradan dahil oldum. O bölüm çok stresliydi. Ondan sonra stresimi atmışım ki devamında rahat ve iyi oynadım. Rakiplerime çok fırsat da vermedim. Zor bir şampiyonluk olmadı, kolay oldu. Finalde Daniel Sanchez'i yarı finalde Marco Zanetti'yi mağlup ettim. Bunlar dünyanın 5 ve 6 numaraları. 10 maçta bir kötü oynarlar, bu da bana denk geldi. Ama ben performansımdan memnundum, iyi oynuyordum. İyi oynasalar da belki yenecektim. Gayet formdaydım, iyi geçti. Şimdilik 80 puanımı kurtarmış oldum" diye konuştu.

 

"DÜNYA BİREYSEL BİLARDO ŞAMPİYONASI'NA KATILMAK HER BİLARDOCUNUN RÜYASI"

 

Fransa'nın Bordeaux şehrinde 14 Kasım'da başlayacak ve bir hafta sürecek Dünya Bireysel Bilardo Şampiyonası'nın, her bilardocunun rüyası olduğunu dile getiren Murat Naci Çoklu, "En önemli turnuvamız bizim. Bu turnuva senede bir defa oluyor ve puanları biraz farklı. Dünya kupasında 80 puan alırken, Dünya Bireysel Bilardo Şampiyonası'nda birinci olunca 120 puan alıyorsunuz. Dolayısıyla her bilardocunun kazanma hayalidir. Benim son 2-3 senedir klasmandaki yerimden dolayı katılamamıştım. Bu turnuvada elimde kalan puanım yok. Alacağım her puan haneme yazılacak. 80 puan da kazanmışken, bayağı avantajlı duruma geçtim. Bunu da güzel bir şekilde değerlendirip, biraz puan alabilirsem muhtemelen seeded (seribaşı) dediğimiz ilk 12 top oyuncularının arasında yer alabileceğim inşallah" şeklinde konuştu.

 

"TÜRKİYE'DE MİLLİ TAKIMA GİREMİYORUM, AMA DÜNYADA DERECE YAPIYORUM"

 

Türkiye'nin iyi bilardoculara sahip olduğunu ve şampiyonaların zor geçtiğini ifade eden Çoklu, 3 senedir giremediği milli takıma 2017 yılında girmek istediğini şu sözlerle anlattı:

 

"Son 2 turnuvayı oynayacağız. Şu anda Bodrum'da 3'üncü etap ve Edirne'deki final ayağında bir şekilde derece yapmam gerekiyor ki milli takıma girebileyim. Umarım onu da başarırım. Bu da çok farklı bir yarışma. Türkiye şampiyonası da çok zor geçiyor. İyi oyunculara sahibiz. Türkiye'de kolay olmuyor kazanmak. Geriye dönüp bakabilirsiniz, 2-3 senedir milli takıma da giremiyorum, ama dünyada derece yapıyorum. Buradan siz çıkarın. Herkese başarılar diliyorum."İLK YORUMU SİZ YAPIN...