SESSİZLİK

BHM 28.02.2017 10:18 0 Yorum 410 Okunma

Ege Denizi'nde Bodrum açıklarındaki Kardak Kayalıkları çevresinde Türk ve Yunan sahil güvenlik botları arasında bir süredir süren gerginlik bugün yerini sessizliğe bıraktı.

Türk botlarının kayalıklardan ayrılırken, Yunan botları da bölgeye gitmedi.

 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral  Hulusi Akar'ın geçen 29 Ocak'ta, bazı komutanlarla birlikte  Kardak'a yaptığı ziyaret sonrasında  Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos'un bölgeye gelerek ölen subaylar için helikopterden denize çelenk bırakması sıcak dakikalar yaşattı. Türk ve Yunan sahil güvenlik botları arasında bugüne kadar aralıklarla gergin anlar yaşandı.

 

Bodrum'a bağlı  Gümüşlük Mahallesi'ne 3.8 mil uzaklıktaki  Kardak kayalıklarında süren bu gerginlik, bugün yerini sessizliğe bıraktı. Kayalıklara 1 mil uzaklıktaki Çavuş Adası önlerinde devriye görevi yürüten Türk Sahil Güvenlik botlarından biri, saat 13.20'de Yalıkavak Limanı'na, diğeri ise  Turgutreis açıklarındaki Çavuş Adası önüne çekildi.

 

Yunan botu ise akşam saatlerine kadar hiç görünmedi. İki gündür sessiz ve sakin bir ortamda  Kardak devriyelerini sürdüren botların kayalıklardan uzaklaşmaları üzerine  Kardak'ta sessizlik başladı.İLK YORUMU SİZ YAPIN...