ŞEB-İ ARUS GÜNÜNDE SAHNEDE

BHM 01.12.2018 12:16 0 Yorum 434 Okunma

Duayen tiyatro sanatçısı-yönetmen Semih Sergen ve Dostları, 17 Aralık Şeb-i Arus gününde, Mevlana Aşk ve Barış Çığlığı adlı tek perde oyunla, Bodrum'da yaşayan sanatseverler ile buluşacak.

Usta oyuncu Semih Sergen kendi yazıp yönettiği, Mevlana'yı Mevlana yapan tüm değerleri tarihin gizemiyle harmanlayarak kaleme aldığı 800 yıllık geçmişe sahip bu uhrevi yaşam öyküsünü, masalsı bir havada seyirciler ile buluşturacak.

Başrollerini Semih Sergen, Aylin Önder, Ömer Özkoca ve Asena Ozar'ın paylaştığı; asistanlığını Nihan Kasal'ın yaptığı tek perde oyun, Ankara Devlet Tiyatrosu çatısı altında 179 kez oynandıktan sonra Bodrum'da ilk kez görücüye çıkacak. 

Mevlana'nın "sonsuz sevgiliye kavuşma" olarak gördüğü ve "düğün gecesi" olarak adlandırdığı ölüm yıldönümünde, 17 Aralık Şeb-i Arus gününde  sahnelenecek eser, gerek müzikleri, gerek büyüleyici atmosferiyle izleyenleri geçmişten günümüze sihirli bir yolculuğa çıkaracak.

Tarih: 17 Aralık Pazartesi

Yer   : Bodrum TED Koleji Saat  : 20:30 

Bilgi için: 05331207119YORUMLAR

Irfan Odabasi ( 04 12 2018 )
Sebi Arus ne demek, bunun Türkesi yok mu? Hersey Arapca oldu, ben birsey anlamiyorum. Arapca ögrenmek zorunda birakiliyoruz.


SİZ DE FİKİR BELİRTİN...