SANAYİ SİTESİNDE YANGIN

BHM 15.12.2016 10:20 0 Yorum 387 Okunma

Sanayi sitesinde çıkan yangında, 2 kişi yaralandı, 11 kişi dumandan etkilendi.

Yatağan Küçük Sanayi Sitesinde madeni yağ ve iş makineleri yedek parçası satan iş yerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

 

Alevlerin madeni yağların bulunduğu bölüme sıçraması sonucu iş yerinde patlamalar meydana geldi. 4 iş yerine daha sıçrayan yangın, itfaiye ekipleriyle vatandaşların yaklaşık 2,5 saatlik çalışmanın ardından söndürüldü.

 

Yangının çıktığı binada mahsur kalan 4 işçiden biri bacadan, diğerleri ise kepçe yardımıyla yıkılan duvardan çıkarılarak kurtarıldı.

 

Yangına müdahale eden vatandaşlardan Zülküf Akarsu, Serkan Arslan'ın vücudunda yanıklar oluştu. Ali Serttaş, Murat Ölmez, Sultan Gamze Özenç, Yusuf Akdağ, Mehmet Nuri Ermiş, Derya Çolak, Mutlu Süllü, Cafer Kaloğlu ve ismi öğrenilemeyen 3 kişi ise dumandan etkilendi.

 

Yaralanan ve dumandan etkilenenler sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Yatağan ve Muğla'daki hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

 

Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan'ın da inceleme bulunduğu alanda 2 otomobil ve 5 iş yeri de zarar gördü.İLK YORUMU SİZ YAPIN...