RES gerginliği artıyor

BHM 04.12.2015 15:28 0 Yorum 2663 Okunma

Bodrum'un Geriş mahallesinde süren RES inşaatı alanından geçerek zeytin toplamak için arazisine gitmek isteyen 70 yaşındaki Leyla Kayacan'ı, polis bölgeden geçirmeyince gerginlik çıktı. Sinir krizi geçiren Kayacan ile polisin tartışması kameraya yansıdı.

Rüzgar Elektrik Üretim A.Ş. tarafından Bodrum'un Geriş Mahallesi'ne kurulacak RES ile ilgili inşaat çalışmaları sırasında iş makinalarının çalıştığı bölgeden geçerek zeytinlik tarlasına gitmeye çalışan 4 çocuk, 5 torun sahibi Leyla Kayacan'a polisler engel oldu. Bir polisin "Ben buradan seni geçirmem, bugün geçemezsin iki gün sonra zeytin toplamaya git, emir var" sözüne; Kayacan, "Beni nasıl geçirmezsin ben zeytin toplamaya gideceğim onlar iki gün sonra çalışsınlar beni kendi tarlama nasıl göndermezsiniz, beni engelleyemezsiniz?" karşılığını verdi. Polis memurunun direnmesi üzerine sinir krizleri geçiren Kayacan'ın köylüleri sakinleştirdi. Leyla Kayacan, bölgeden geçemeyince çaresizce köyüne döndü.

 

Olaya tanık olan Hasan Yokarlı, "Leyla ninemiz tarlasına zeytin toplamaya gidecekti ancak polis iş makinası çalışıyor gerekçesiyle tarlasına geçmesine izin vermeyince önce tartışma çıktı. Sonra Leyla nine fenalık geçirdi. Kendisini güçlükle ikna ederek evine götürdük. Şirketin burada yaptığı iş nedeniyle köylüler şimdiden mağdur olmaya başladı" dedi.


Voyage (Body)
Voyage (Body)
Voyage (Body)

İLK YORUMU SİZ YAPIN...