Öğretmenler Çocuk Oyunlarını Öğrendi

BHM 10.04.2017 11:28 0 Yorum 358 Okunma

Bodrum’da, öğretmenler görevli oldukları okullarda unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını öğrendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, Şehit Mahmut Coşkunsu Ortaokulu Spor Salonu'nda, öğretmenlere çocuk oyunlarının öğretildiği bir etkinik düzenlendi. Etkinlikte, Geleneksel Çocuk Oyunları  Muğla İl Temsilcisi Şaban Erdoğan'ın oyunlarla ilgili anlatımın ardından uygulamaya geçildi.

Farklı okullardan gelen 51 öğretmen, öğrencilerine öğretmek üzere "yakan top", "sek sek", "mendil kapmaca", "tombik" oyunlarını öğrendi.

Çocuk oyunlarını kurallarıyla öğrenip oynayan öğretmenler, çocukluklarını da hatırladı.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü  Mustafa Semiz, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğretmenlerin çocuk oyunları konusunda sertifika sahibi olacaklarını söyledi.

Semiz, "Kültürümüzün bir parçası olan çocuk oyunlarını  Bodrum'da canlandırmaya özen gösteriyoruz. Öğretmenlerimiz okullarında çocuk oyunları için takımlar kurup, çocukluğumuzdan gelen oyunlar için turnuvalar düzenleyecek. Daha sonra ilçe genelinde turnuvalar yapacağız." dedi.

Erdoğan ise geleneksel çocuk oyunlarının gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.

Etkinliğe katılanlardan Yukarı Mazı İlkokulu öğretmenlerinden Deniz Özcan, oyunları kurallarıyla öğrendiklerini ve çocukluklarını hatırladıkları güzel bir etkinlik olduğunu söyledi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...