ÖDÜLLÜ OYUN BU AKŞAM SAHNE ALIYOR

BHM 05.12.2018 10:53 0 Yorum 478 Okunma

Sumru Yavrucuk, Rüçhan Çalışkur, Hakkı Ergök, Serdar Yeğin ve Yurdaer Okur’un 1999 – 2008 yılları arasında Devlet Tiyatroları’nda oynadığı ve 2001 yılında Afife Ödülleri’nde dört dalda ödül alan ‘Leenane’in Güzellik Kraliçesi’ , 5 Aralık Çerşamba akşamı tiyatroseverler ile buluşacak.

Leenane’in Güzellik Kraliçesi’nin ilk kadrosu, artık aramızda olmayan yönetmeni Cüneyt Çalışkur’un anısına tekrar bir araya gelerek, 10 yıl sonra tekrar sahneleniyor.
 
İrlandalı yazar Martin McDonagh'ın Connemara Üçlüsü adlı yapıtının ilk bölümü olan Leenane’nin Güzellik Kraliçesi'nde, İrlanda'da Leenane kasabasında, iki kız kardeşi evlenen ve annesiyle yaşayan Maureen'in yaşamları anlatılırken, sevgisizlik, şiddet, hayal kırıklıkları gibi duygularla insanların iç dünyası irdelenir. 
 
Tiyatro dünyasının en prestijli ödülü olan Afife’de 2001 yılında en başarılı prodüksiyon, en iyi kadın oyuncu, en iyi yönetmen ve en iyi yardımcı kadın oyuncu ödüllerini alan Leenane’in Güzellik Kraliçesi bu akşam saat 20:30 'da Herodot Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.


İLK YORUMU SİZ YAPIN...