MUĞLA LİSELİLERDEN 'YASTA DEĞİL AYAKTAYIZ' YÜRÜYÜŞÜ

BHM 11.11.2016 08:33 0 Yorum 375 Okunma

Liselilerden 'Yasta değil ayaktayız' yürüyüşü Türkiye Liseliler Birliği (TLB) Bodrum Temsilciliği üyeleri, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 78'inci ölüm yıl dönümünde, 'Yasta değil kavgadayız! Emperyalizme karşı ayaktayız! yürüyüşü düzenledi.

Türkiye Liseliler Birliği (TLB) Bodrum Temsilciliği üyeleri, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 78'inci ölüm yıl dönümünde, 'Yasta değil kavgadayız! Emperyalizme karşı ayaktayız! yürüyüşü düzenledi.

 

TLB Bodrum Temsilciliği üyesi liseli öğrenciler, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 78'inci ölüm yıl dönümünde, 'Yasta değil kavgadayız! Emperyalizme karşı ayaktayız! yürüyüşü yaptı. Ellerinde bayraklarla, Bodrum Belediye Meydanı'nda toplanan liseli gençler, Neyzen Tevfik Caddesi'ndeki Tepecik Camii Meydanı'nda kadar yürüdü. Gençler, Gençlik vatan savunmasında, Asi her zaman Atasının yanında, Millet ordu el ele, Tam bağımsız Türkiye, Atatürk gençliği görev başında, Liseler bizimle aydınlanacak sloganları attı. Yürüyüş yapan liselere, çevredeki teknelerden de destek geldi, bir tekneden Sarı saçlım mavi gözlüm şarkısı çalındı.

 

Grup adına açıklama yapan TLB Bodrum Temsilcisi Yağız Coşkun, Bugünümüzü kuran, şanlı kurtuluş mücadelemizin ve Cumhuriyet'imizin büyük önderi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 78.yılında saygı ve özlemle anıyoruz. Tarihe sığmayan büyük önderimiz, sadece ülkemize değil, Asya'ya ve bütün insanlığa büyük bir miras bırakmıştır. Bu miras bağımsızlık aşkı, vatan ve hürriyet davasına olan bağlılıktır. Emperyalizmi mahveden, denize döken kararlılık ve irade büyük önderimizin yaşam hikayesidir. Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençliğe Hitabe'sinde ve Bursa Nutku'nda, gençliğe verdiği görev önümüzde dururken, Cumhuriyeti ve devrimleri emanet ettiği Türk Gençliği yas tutamaz. Türk gençliği yas mı tutacak. Bugün sadece Mustafa Kemal'in ölümünün 78. yılı değil. Aynı zamanda gençliğin, ondan bağımsızlık ve vatan bayrağını teslim aldığı gündür. Bugün, ülkemizi 4 bir yandan sarmak isteyen, emperyalizmin terör örgütlerine karşı görevimiz yeniden Mustafa Kemal olmaktır. Atatürk'ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet'e dört elle sarılmak ve bu büyük eseri gençliğe taşımak için Vatan savunmasında mücadele bayrağını yükseltmektedir dedi.

 

Grup açıklamanın ardından olaysız dağıldı.İLK YORUMU SİZ YAPIN...