Mersinliler, Bodrum Tır'ını İnceledi

BHM 11.05.2017 09:23 0 Yorum 502 Okunma

Eşsiz  Bodrum Tanıtım TIR'ı,  Mersin Cumhuriyet Meydanında Mersinliler ile buluştu.

Mersinli yöneticilerden oluşan heyet ise  Bodrum TIR'ını ziyaret ederek çalışma hakkında bilgiler aldı.

Adana'nın ardından  Mersin'e gelen TIR,  Mersin Cumhuriyet Meydanında misafirlerini ağırladı. Gittikleri bölgelerde  Bodrum'un tarihini dokusunu, kültürel yapısını, doğal güzelliklerini anlatan ekip, ilgiyle karşılandıklarını ifade ederek Anadolu halkının misafirperverliğinin onları çok mutlu ettiğini belirtti.

Yola çıktığı günden bugüne 25 şehre uğrayan Eşsiz  Bodrum Tanıtım TIR'ı,  Mersin Cumhuriyet Meydan'ında misafirleriyle buluştu. Eşsiz  Bodrum Tanıtım TIR'ı Koordinatörü Fikret Hıdır ve görevli personeller tarafından Mersinlilere proje ve  Bodrum hakkında bilgiler verildi. TIR'ı gezen vatandaşlar, üç boyutlu tanıtım filmini de izledi.

Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu,  Mersin İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Turabi Aktürk,  Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sinan Bayrakdar,  Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Birdir,  Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sevda Birdir,  Mersin Turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD) Başkanı  Hamit İzol,  Mersin Kanal 33 Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Demirtaş da TIR'ı ziyaret edenler arasındaydı.  Mersin'in tanıtımı için projeler geliştiren heyet, Eşsiz  Bodrum Tanıtım TIR'ı Koordinatörü Fikret Hıdır'dan çalışma hakkında bilgiler aldı.

TIR'ı ziyaret eden misafirlere  Bodrum'un simgesi olan  Bodrum Mandalinasından üretilen kolonya, lokum ve gazoz ikram edilerek, tanıtım broşürleri ve kitapçıkları verildi. 30 ile gitmesi planlanan Eşsiz  Bodrum Tanıtım TIR'ı bugüne kadar  Aydın,  İzmir,  Balıkesir,  Eskişehir,  Bursa,  Çanakkale,  Edirne,  Tekirdağ,  İstanbul,  Kocaeli,  Zonguldak,  Bartın,  Samsun,  Ordu,  Trabzon, Rize.  Artvin,  Kars,  Erzurum,  Sivas,  Malatya,  Diyarbakır,  Hatay,  Adana ve  Mersin'e gitti. TIR,  Mersin'in ardından  Kayseri,  Ankara,  Konya,  Antalya ve  Denizli illerini de ziyaret ederek  Bodrum'u anlatacak.İLK YORUMU SİZ YAPIN...