YORUMLAR!

| 02.02.2009 10:56
2481 0

Haber portalımızın çok kısa sürede Bodrum’da bu kadar etkin ve çok okunan bir portal olması, bizi çok gururlandırıyor. Farklı düşüncelerin bir yerde toplanması, değerli okurlarımızın özgürce dilediği yorumu yapabilmesi Bodrum için gerçekten çok güzel.

Haber portalımızdaki yorumları, Bodrum halkının düşüncelerini siyasilerimizin çok iyi gözlemlemesi gerekiyor. Bugüne kadar çok da fazla sesini duyuramamış büyük çoğunluk, artık dilediğini özgürce söyleyebiliyor. Bu da aslında halkımızın fikrini, görüşünü söylemeye ne kadar ihtiyacı olduğunu öne çıkarıyor.

Portalımızda küfür, hakaret, kanuna aykırı olmadıkça her yorum yayınlanıyor. Bazen bana çok ağır eleştiriler geliyor, yayınladığımızda bazı dostlarımız şaşırıyor; “bunları nasıl yayınlarsın” diyor.

Bugüne kadar toplumumuzda aykırı görüşler hep hasır altı edildi, nice değerli fikirler bir çok oyunlara kurban edildi. Tek tip düşünceye zorlandık. Bugün de buna zorlanıyoruz. İktidar sağolsun kendisinden olmayana, kendisi gibi düşünmeyene aba altından sopa gösteriyor, korkutuyor. Üstelik tüm bunları “benim ülkemde her fikri özgürce savunabilmeli” diyerek yapıyorlar.

Yani aslında yine istedikleri gibi bir toplum yaratmak istiyorlar, istemediklerinin sesini kısıyorlar.

Buna benzer gariplikler bugüne kadar Bodrum’da da yaşanıyordu ama artık yaşanmıyor. Bodrumlu istediğini dilediği gibi söylüyor, kimse de ona karışmıyor.

Bu durum bazen yakınımızdaki insanları çok rahatsız ediyor, bize mesafe koyuyorlar. Yayınladığımız yorumları “nasıl yayınlarsın” diyerek sitemde bulunuyorlar. Varsın bulunsunlar.

Biz bu siteyi yayına geçirdiğimiz günde, bugünde aynı şeyi söylüyoruz; “Bu site kağıt üzerinde, kanuni olarak bizim ama sitemizin gerçek sahibi Bodrum”.

Bu yüzden bence herkes buna alışmalı.


İLK YORUMU SİZ YAPIN...