YAZIK!

| 19.04.2011 12:13
1904 0

Her akşam liberal demokrat olduğunu iddia edenleri dinliyorum! Eee ne de olsa devir onların devri! Krallar, paşalar gibiler maşallah! Ama ben engin fikirlerinden!!! yararlanmak için değil “acaba bu akşam ne yumurtlayacaklar” diye dinliyorum. Ve inanın artık gülüyorum! Neden mi?

Hemen her sözlerinde ileri demokrasiyi savunan, AKP hükümetini yıkayıp yağlayan bu Ali Kemal kılıklı tipler nedense mesela seçim barajını, mesela liderlerin kafalarına göre, halkın gerçek tercihini bir tarafa bırakarak, dayatmayla önümüze koydukları milletvekili adaylarını ve bu tercihin kriterlerinden bahsetmiyorlar!

Demokrasiyi işlerine geldikleri gibi yorumladıkları ve savundukları çok belli olan bu tiplerin bazıları şu anda milletvekili adayı! E bu kıyak karşısında anti demokratik hatta diktatörlük sayılabilecek, faşizm kokan tercihleri dile getirmeleri beklenemez!

Ekran onlarla dolu olduğu için halkımızın kafası daha çok karışacak gibi. Ancak ben burada sizlere çok açık soruyorum;

Yaşadığınız yerde milletvekili adayı olarak gösterilen insanların kaçını tanıyorsunuz?

Önümüzdeki 2 ay boyunca bu kişiler size eşinizden dostunuzdan daha yakın olacaklar! Her sorununuzu çözecekler! Pazara gideceksiniz bir bakacaksınız aday size limon satacak, benzin istasyonunda deponuzu olduracak, işyerinize evinize gelip 40 yıllık dost muhabbeti yapacak.

Ama 13 Haziran sabahı bu kişilerin umrunda bile olmayacaksınız! Taa ki 4 sene sonrasına kadar. Eğer liderleri tekrar aday gösterirse 2 ay için yine en yakın dostunuz, akrabanız, sırdaşınız olacak, dünyanızı pembeye boyayacaklar.

Liderler halkın önüne kendi seçtiklerini koyup, “bunları seçin” diyecek ve bunun adı demokrasi olacak!

Bizim ileri görüşlü, engin fikirli liberal demokratlarımız “şimdi olmasa da belki 4 sene sonra bir vekillik kaparım, bir işimi bitirtirim” sevdasıyla bu rezilliği yıkayıp yağlamaya devam edecek!!

Yazık!!İLK YORUMU SİZ YAPIN...