VAH BENİM GÜZEL BODRUM’UMA!

| 03.10.2015 12:45
753 0

Bodrum’da sel felaketinin üzerinden neredeyse 2 hafta geçti. Yaralar tam olarak sarılamadı hala belirsizlik var. Selden mağdur olanların talepleri ne kadar karşılandı ya da karşılanacak, göreceğiz.

 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon çıktığı televizyon programında Büyükşehir Yasası nedeniyle büyük çoğunluğu Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devrolan yetkilerini geri istedi. Bu söyleminde aslında bana göre Kocadon sel felaketinin en büyük sorumlusunun Büyükşehir Belediyesi olduğunu ima etti.

 

Bu tartışılır. Sonuçta ortada temizlenmeyen ve açılmayan dereler var ve bu kadar şiddetli bir yağışın yıkımı maalesef çok büyük oldu.

 

Peki Kocadon yetkilerini sadece dere ıslahları için mi istedi?

 

Gerçekten çok unutkan bir milletiz. Bir senedir hemen hemen hiç konuşmadıklarımız var. Bu sorunlar aslında Bodrum’un o kadar büyük sorunları ki!

 

Mesela çöp sorunu!

 

Oldu olacak derken bu konuda hala hiçbir adım atılmadı. Bodrum Yarımadası’nın tüm çöpü hala güzelim doğaya atılıyor, doğa katlediliyor.

 

Halkımız unuttu, çevrecilerimiz unuttu, yöneticilerimiz unuttu.

 

Altyapı eksikliği kendini geçen yağmurda fazlasıyla gösterdi.

 

Turgutreis ilçe olmak istiyor. Bence haklı da çünkü altı bomboş, hiçbirşey yok.

 

Kaçımız biliyoruz ama Turgutreis’in tüm kanalizasyonu açık denize bırakılıyor. Turgutreis’te hiçbir altyapı çalışması yok!

 

Çok merak ediyorum bugüne kadar Turgutreis Belediyesi ne yapmış. Nasıl göz göre göre o güzelim beldeyi yönettiklerini sanmışlar!

 

Diğerleri çok mu farklı sanki!

 

Şimdi ise maalesef Bodrum Belediyesi istese de Bodrum’a hiçbir yatırım yapamaz. Çünkü tüm yetki Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde.

 

Peki siz birkaç otobüs ve itfaiye araçlarının üzerinde yazılı olan yazısı dışında Bodrum’da Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin varlığını hissetiniz mi? Yazık değil mi bu güzelim ilçeye, bu kadar sorumsuz olunabilinir mi?

 

İşte Mehmet Kocadon bu yüzden yetkilerini geri istiyor. Çünkü o da biliyor ki Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum için hiç ama hiçbir şey yapmıyor. Anlaşılan o ki yapmaya niyeti de yok!

 

Peki Bodrum’a ne olacak?

 

Vah benim güzel Bodrum’uma!!!İLK YORUMU SİZ YAPIN...