TURGUTREİS BELEDİYE BAŞKANI?NA AÇIK MEKTUP

| 04.01.2013 15:26
2828 0

Sayın Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk,

Son birkaç aydır haftada birkaç kez gelmiş olduğum beldenizde gördüklerim, halkın söyledikleri ve belediye çalışmaları, bir gazeteci olarak bu açık mektubu şahsınıza yazmamı gerektirdi.

Sayın Başkan,
Bildiğiniz gibi Turgutreis, Bodrum Yarımadası’nın en büyük ve en özel beldelerinden biri. Adını almış olduğu büyük Türk denizcisi Turgut Reis’in doğup büyüdüğü bu topraklar, hiç kuşkusuz Bodrum Yarımadası’nın en güzel yerleşim yerlerinden biri. Bodrum Yarımadası’nda Bodrum üst kimliğiyle birlikte adı ayrı anılan tek belde. Bu kadar özel ve büyük belde, hiç kuşkusuz Bodrum ticari hayatında da önemli bir yer tutmakta. Bu özelliğiyle Bodrum’un da en kalabalık nüfusuna sahip yerleşim bölgesi.

Eğer Anayasa mahkemesinden aksi bir karar çıkmazsa, neredeyse ilçe olabilecek kadar büyük bir beldenin son belediye başkanı ise sizsiniz. Bu şerefli görevi daha önce de yerine getirmiştiniz ama bu dönem hepsinden daha özel ve anlamlı. Zira tıpkı diğer beldelerde olduğu gibi Turgutreis Belediyesi de 2014 yerel seçimlerinde olmayacak ve belediye kapanacak.

Dolayısıyla sizin sorumluluğunuz her zamankinden daha fazla. Bugüne kadar eski dönemlerin borçlarından, yaptıklarından sürekli şikayet ettiniz, sürekli icralarla uğraştığınızı belirttiniz. Bunların yolunuzu kestiğini söylediniz, haklısınız da.

Ancak maalesef görevde olduğunuz yaklaşık 3 yıllık dönemde elle tutulabilir bir icraatınız da olmadı. Ayrıca geçmiş dönemde olanları, belediyenin borçlarını ve tüm zorlukları bilerek göreve geldiniz.

Maalesef yağan en küçük bir yağmur bile beldenizde yaşamı olumsuz etkiliyor. Yollar bozuk, altyapı yok, çalışması da mevcut değil, varsa da en azından biz bilmiyoruz.

Bugüne kadar Bodrum basınından son derece kopuk bir yönetim sergilediniz. Dolayısıyla ne yapıp ne yapmadığınızı tam olarak bilemiyoruz ama gördüklerimiz de ortada.

Maalesef Bodrum’un en büyük beldesi, Bodrum’un hizmet bakımından en fakir beldesi haline geldi. Halk mutsuz, esnaf kederli. Turgutreis için elle tutulur, beldeyi ileriye götürecek bir adım bugüne kadar atılmadı.

Maalesef Turgutreis’in altyapısı, hizmet eksikliği, sorunları ne Turgutreis’e ne de Bodrum’a yakışıyor. Bu sorunları çözecek olan kişi ise sizsiniz.

Şikayet etmiş olduğunuz her konuda haklı olabilirsiniz. Paranız olmayabilir. Ancak unutmamak gerekir ki; makamınız şikayet değil icraat makamıdır.

Henüz önünüzde 15 aydan fazla bir süre var. En azından bu 15 aylık süreyi lütfen iyi değerlendirin ve Turgutreis’in son belediye başkanı olarak 15 ayda yapacaklarınızla adınızı tarihe olumlu olarak yazdırın.

Bunu hem sizi seçen seçmenlere hem de Bodrum’a borçlusunuz.

Umarım bu mektubu olumlu bir eleştiri olarak alır ve gereğini yapmaya başlarsanız. Bu takdirde en büyük destekçinizin ben olacağımı lütfen unutmayın.

Saygılarımla,İLK YORUMU SİZ YAPIN...