TRAFİK!

| 18.07.2011 11:26
1769 0

Yakın zamanda İstanbul’a da gittim, İzmir’e de! Her iki şehirde de ciddi bir zamanı trafikte geçirdim. Ama inanın iki şehirde de Bodrum’da ki karmaşayı yaşamadım.

“Abartma” demeyin gerçekten öyle!

Evet iki şehirde de trafik sıkışık, tampon tampona ilerliyorsunuz. Ama inanın sürücüler Bodrum’da ki gibi saygısız ve umursamaz değil. Bunun üzerine bir de yanlış trafik planlaması eklenince Bodrum’da çıldıracak gibi oluyorsunuz!

Havasından mıdır, suyundan mı bilinmez, Bodrum’a gelen tuhaflaşıyor. Hiçbir şeyde sınır tanımayan insanlar trafikte de bildiğini okuyor!

İnanılır gibi değil Bodrum’da iki şeritli yol, 6 şeride çıkıyor. Sol tarafta traktörler, kamyonlar, otobüsler cirit atıyor.  Motosiklete aynı anda 4-5 kişi biniyor.

Bir kırmızı ışığı 20 dakikada geçebiliyorsunuz. Bakıyorsunuz koca yolda ambulans ilerleyemiyor. Allah o ambulansın içindeki hastaya acısın!

Bir de trafik ışıkları!!!

Bu ışıkların planlamasını kim yapıyor bilmiyorum ama birilerinin bu işe el atması gerekiyor. Yahu ana arterde, Bodrum Devlet Hastanesi Kavşağı’nda bir kırmızı ışık yaklaşık 90 saniye yanarken, yeşil ışık tahminimce 20 saniye yanıyor! Yan yollar bomboş! Bu kadar uzun süre kırmızı ışık neden yanar anlayamıyorum.

Hadi orayı geçtiniz, Emin Anter Kavşağı’nda durum farklı değil. Orası biraz daha yoğun ama bu işi adam gibi neden planlayamıyoruz anlamıyorum.

90 saniye kırmızı ışık yanınca, saygısız sürücüler 2 şeritli yolu 6 şeride çıkarınca ana arter toptan kopuyor, trafik işkenceye dönüyor.

İnanın ben ana yolları mümkün olduğunca kullanmıyorum. Elimden geldiğince alternatif yolları tercih ediyorum. Yolu uzatıyorum ama en azından çıldırmıyorum.

Bu konuda Konacık Belediyesi’ni yürekten kutluyorum. Mükemmel alternatif yollar yaptılar. İnanın Gümbet Bitez ana yolunu hemen hiç kullanmıyorum. Alternatif 2 yol bana yetiyor da artıyor.

Bana göre Bodrum’un trafik sorunu, alt yapı sorunları kadar önemli. Mutlaka çözüm getirilmesi gerekiyor. Sadece Bodrum değil, Yarımadanın tamamında trafik büyük sorun! Bozuk, dar ve alternatifsiz yollar, akmayan trafik, saygısız sürücüler vb. Bodrum trafiğini katlediyor. Birilerinin mutlaka artık bir şeyler yapması gerekiyor!İLK YORUMU SİZ YAPIN...