SUSMAKLA UNUTULMUYOR!

| 31.01.2013 12:49
2379 0

Birkaç hafta önce Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk’e bu köşe vasıtasıyla bir açık mektup yazmıştım. Bu mektupta bugüne kadar Turgutreis için elle tutulur bir çalışma yapılmadığını yapıldıysa da bizim bunu bilmediğimizi söylemiştim.

Neredeyse 1 ay oldu, yazı yayında. Ama ne başkandan ne de Turgutreis Belediyesi’nden “tık” yok! Açıkçası bu yazıyla ilgili birşeyler söylenmesini beklemiştim ama anladığım kadarıyla başkanın hiçte umurunda olmamış.

Ancak yazıya gelen yorumlar, sanal alemdeki paylaşımlar ve Turgutreis’te ki izlenimlerim, yazıyı umursamayanın sadece başkan olduğunu gösteriyor.

“Az bile yazmışsınız” diyenler çoğunlukta. İşin ilginci; bir tane, tek bir tane bile “haksızsınız, yazdıklarınız gibi değil” diyen yok biliyor musunuz?

Şu da bir gerçek ki halkımız herşeyin farkında. Hatta bir çok kişi birilerinin Turgutreis’in bu durumunun yazılmasını beklemiş.

Tekrar söylüyorum; amacımız bu kadar güzel bir beldenin çok daha iyi yerlere gelebilmesi için bir şeyler yapabilmek, yöneticilerin dikkatini çekebilmek.

Ancak maalesef anlıyoruz ki; “Türk insanı balık hafızalıdır, çabuk unutur” savı yöneticilerimizin uygulamaya çalıştığı bir taktik.

Ancak bizimde Bodrum Yarımadası’na karşı zaafımız var, hiçbir şeyi unutmuyoruz, en önemlisi de unutturmuyoruz. Turgutreis içinde aynısı olacak, kimsenin kuşkusu olmasın.İLK YORUMU SİZ YAPIN...