SPOR!

| 04.03.2010 11:11
1943 0

Yıllarca dil döktüğümüz, bazen “acaba boşa mı yazıyorum” dediğim konuların yavaş yavaş gerçekleşmesi çok hoşuma gidiyor.

Geçtiğimiz hafta Turgutreis’te jeotermal enerji ile ilgili dev bir adım atıldı. Bu işe yıllarını vermiş Mehmet Varlık’la konuşurken heyecanını hissetmemem mümkün değil. Sanıyorum atılan bu dev adım zamanla koşuya dönecek ve Bodrum Jeotermal turizmle ilgili önemli yerlere gelecek.

Bir diğer konu spor turizmi. Arşivlerden okuyabilirsiniz, her zaman şunu diyorum; Bodrum gerek iklim, gerekse oksijen bakımından Türkiye’nin en şanslı bölgelerinden biri. Allah’ın bize altın tepsi de sunduğu bu nimetlerden faydalanmamız gerek ama her nedense kimse adım atmıyor. Bodrum’un spor turizminde Antalya gibi olmaması için hiçbir neden yok.

Ve bu gerçeği görenlerin çabaları bugün ortada. U17’den sonra U19 Milli takımımız Bodrum’da özel maçlar yapıyor. Gelen takımlar Kazar Şirketi’nin kazandırdığı sahaya hayran oluyor. İklim mükemmel, herkes memnun!

Milli Takımlar sorumlusu Ersun Yanal geçtiğimiz hafta sonu Bodrum’daydı. Geliş amacı, Bodrum’un sahalarını ve spor atılımlarını incelemekti. Önemli toplantılara katıldı ve Bodrum’un çabasını takdir ederek ayrıldı. Giderken de Bodrum için elinden geleni yapacağını söyledi.

Aynı şekilde Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, takımı Bodrum’da 4 günlüğüne kampa getireceğinin sözünü verdi, Galatasaray Başkanı Adnan Polat’la da bu yönde görüşmeler yapılıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener her fırsatta Bodrum’un isteğini ve çabalarını anlatıyor ve takdir ediyor.

Yani Bodrum’da kış turizmi için çok önemli çalışmalar yapılıyor, bu çalışmaların meyvelerini görmeye başlıyoruz. Emeği geçen herkese bir Bodrumsever olarak teşekkür ediyorum.

Ancak hala anlamadığım şeyler de oluyor;

Maalesef bazı kişiler bu çabaları gösterenleri, bu girişimleri fütursuzca eleştiriyor, önüne taş koymak için uğraşıyor. Ama zaten bugüne kadar Bodrum bu yüzden kaybetmedi mi? Bodrum için bir şeyler yapmak isteyenleri engellemeye çalışanlar yüzünden Bodrum bugüne kadar bir arpa boyu yol alamadı. Ama artık o dönem geçiyor, Bodrum kabuğunu kırıyor.

Bizde Bodrum için yaşanan tüm bu güzel çalışmaları en iyi şekilde yansıtacağız, yansıtmaya devam edeceğiz.

Amacımız Bodrum’sa bunu yapmak bizim görevimiz…


İLK YORUMU SİZ YAPIN...