SİYASET DEĞİL MEMLEKET MESELESİ!

| 03.03.2014 14:16
933 0
Sadece 23 gün sonra ak koyun kara koyun belli olacak. Kim daha iyi çalışmış kim kendini daha iyi anlatmış göreceğiz. Türkiye genelinde Erdoğan’ın kaset skandalları ne kadar etkili olacak anlayacağız. Bodrum’da da koparılmaya çalışılan fırtınadan Bodrum’un ne kadar etkilendiği de ortaya çıkacak.
 
Benim katıldığım toplantılarda ve bulunduğum ortamlarda anladığım Bodrum Halkı tek vücut olmak, sesini daha gür duyurmak ve inanmak istiyor. Parti belki çok önemli ama adayların samimiyeti, cana yakınlığı, içtenliği halkımızı derinden etkiliyor.
 
Meydanlar gösterge olur mu bilemiyorum ama Mehmet Kocadon ve CHP’nin seçim ofisi açılışı bugüne kadar görülmemiş bir coşkuyu içinde barındırdı. Bana göre açılışın en güzel anları Mehmet Kocadon’un halkın arasına indiği andı. Konuşmasını halkın içinde yaptı. Tüm samimiyeti, tüm içtenliğiyle halkla kucaklaştı. Gördüğüm kadarıyla Mehmet Kocadon meydanda bulunan 10 bin kişinin büyük çoğunluğunu şahsen tanıyordu.
 
Mehmet Kocadon’un yaptığı, bugüne kadar Bodrum’da hiç yapılmadı. O coşku, kalabalık, mitinglerde bile yaşanmadı.
 
Açılışa katılan katılmayan herkes bu seçimleri Kocadon’un kesin kazanacağını söyledi.
 
Peki gerçekten öyle mi? Konuşulduğu gibi; “bu iş bitti mi?
 
Bu soruyu aslında Kocadon’un kendisi cevapladı. O görkemli açılıştan hemen sonra köylere halkla buluşmaya gitti. “Dinlenmeyecek misiniz?” diye kendisine sorduğumda, “halkımın arasındaydım ya işte orada yeteri kadar dinlendim” cevabını aldım.
 
Gerçekten de bırakın yorgunluğu en az 3 aynı buluşmayı daha yapacak enerjiye sahip gibiydi Kocadon.
 
CHP’nin buluşmasında gözlediğim; siyaset artık milletin umurunda değil. Herkes olaya memleket meselesi gibi bakıyor. Bu yolda yürürken de güvenebileceği, sırtını rahatlıkla yaslayabileceği kişilere gönlünü açıyor.
 
İşte bu yüzden 30 Mart Yerel seçimleri, tüm seçimlerden daha önemli. Hem Bodrum için hem de Türkiye için… 
 


İLK YORUMU SİZ YAPIN...