SEÇİMLERDE NE YAŞADIM!

| 30.03.2009 12:10
2546 0

Bodrum Yarımadası’nda seçimler sona erdi. Bodrum gibi bir yerde yaşamaktan bir kere daha onur ve gurur duydum. Çünkü Bodrum Yarımada halkının ne kadar demokratik, akıllı ve çok iyi gözlemci olduğu ortaya çıktı.

Bu seçimlerde halk çok önemli mesajlar verdi. Hiç kimse seçim sonuçlarını kendine göre yorumlamaya kalkmasın, bu mesajı iyi anlamaya baksın. Halk mesajını çok net ve direkt olarak verdi. “Ben değişim istiyorum, enerji istiyorum, doğruları duymak istiyorum, çirkeflik istemiyorum” dedi.

Dün akşamki sonuçlardan sonra Bodrum’da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Sonuçlara bakıldığında aslında Bodrum’da kazananın parti değil, aday olduğu da çok açık. Hatta halk bazı partilere çok ciddi uyarılar da yaptı, ANLAYANA

Bu seçimde parti olarak kazanan MHP oldu. 2007 genel seçimlerinde 2. parti olan MHP, bu başarısını devam ettirdi ve yerel seçimlerde kazanılan belediyeler açısından Bodrum Yarımadası’nın 1. partisi oldu. Konacık ve Gündoğan’ın yanına, Ortakent-Yahşi ve Mumcular’ı da ekleyen MHP, Yalı’da kıl payı kaybetti. Ancak bu müthiş sonuç bile MHP’li belediyelerin çok iyi çalışmasının Bodrumlular tarafından takdir edildiğini gösteriyor.

Seçimi projeden çok çirkefliğe, çamur atmaya dedikodu üretmeye çeken bazı siyasiler halktan en güzel cevabı aldı. Buradan kendimizi yırttık, halk çamur siyaseti değil proje görmek istiyor dedik. Bazı çevreler son gecelerde işi iyice iğrençleştirmeye çalıştılar, iftira üstüne iftira yarattılar, yalanlarla dolanlarla dolu fotokopileri Bodrum’a dağıttılar.

Ama ters tepti. Halk her şeyi çok iyi gördü ve kendi siyasi iradesini de sandığa yansıtarak, çok ama çok önemli bir mesaj verdi. Bugün belediye başkanlığı seçimleri adaya da olsa, belediye meclis üyesi ve il genel meclisi seçimleri partiye oldu. Halk kendi ideolojisine oy verirken, başkanlığı kazanmak için yapılan çirkefliğe tokat gibi cevap verdi.

Gelelim ben ve ekibimin yaşadıklarına;

Seçim kampanyası için biz de BHM portalımızı tüm adaylara açtık. Çoğu adayın reklamını aldık. Bizim taraflı olduğumuzu söyleyenler aldığımız para sonucu taraflı olduğumuzu söylediler. Ancak biz Bodrum’a taraftık. Sayın Mehmet Kocadon, Sayın Mazlum Ağan ve Sayın Emre Saraçbaşı’ndan ilanlarının bedelini aldık. Ancak hiçbir yayınımızı para için yapmadık, doğru bildiğimiz için yaptık.

Biz çirkefe, çamura karşı olmamıza rağmen söylenenleri aynen size aktardık. Ancak haberleri istedikleri yerlerden vermediğimiz için bize ana avrat sövenler Bodrum’da bir şeye çok alışmışlar! Yıllardan beri bir çok basını kendi ellerinde tutup istediği gibi yayın yaptırdığı için ve bizi ele geçiremedikleri için kızdılar, köpürdüler. İşi öyle çirkinleştirdiler ki ofisimizi arayıp eşime, yani bir kadına bile gözü dönmüş şekilde küfrettiler. Her yerde beni pazartesi sabahı Bodrum’dan süreceklerini söylediler.

Ama biz ne yaptık? Doğru bildiğimizi yazdık, yazdıklarımızın sonuna kadar arkasındayız.

Bodrum artık kemikleşmiş zihniyeti istemiyor. Bodrum gerçekten değişim istiyor, heyecan istiyor, 2009 yılında sorun istemiyor. Bodrum’da her anlamda değişim başladı. Herkes mesajını iyi alsın ve lütfen ona göre davransın!


İLK YORUMU SİZ YAPIN...