ORTALIK KARIŞACAK MI!

| 19.12.2014 13:01
1441 0

Genel seçimlere çok az zaman kaldı. Büyük ihtimalle Haziran 2015’te yapılacak seçimlerle ilgili Muğla kulisleri hareketlenmeye başladı.

 

Muğla’da CHP’nin gücü tartışılmaz. Her ilçeden bir çok etkili isim milletvekilliği şansını zorlayacak. Şanslarını arttırmak için uzun süredir çalışan aday adayları var. MHP’de keza öyle. AKP’de şansını çok zorlayacak.

 

Ben işin daha çok Bodrum tarafına bakıyorum. Zira çok uzun yıllardır Bodrum’dan bir Muğla Milletvekili çıkmadı. Deneyen çok oldu ama kabul görmedi. Bu yüzden kırılan, küsen oldu. Seçilen milletvekilleri ise Bodrum’un sesini ne kadar duyurdu, tartışılır.

 

Şimdi kulisler ısındı, hareketlendi. Muğla Milletvekilliği için bir çok isim ortada. Bazıları uzun süredir çalışıyor, bazıları Ankara’dan bir işaret bekliyor.

 

Şurası bir gerçek ki Bodrum’da Milletvekilliği aday adaylığı yarışı en az seçim kadar heyecanlı geçecek. Hiç kuşkusuz yine kırılanlar olacak ya da milletvekili adayları belirlendikten sonra o isimleri beğenmeyenler küsecek.

 

Bunlar her seçimde görülen olaylar. Ama açıkçası benim hiç hoşuma gitmiyor. Çünkü birinin yaşadığı yere hizmet etmesi sadece koltuk sahibi olmaktan geçmiyor. Bunun birçok yolu var.

 

Belki de siyaseti bu yüzden sevemiyorum ya. Bana samimi gelmiyor çünkü.

 

Göklere çıkardıkları partilerini seçilemeyince yerden yere vuranlar, isimlere kızıp küsenler,” eğer seçilseydi halka mı kendilerine mi hizmet edecekler” sorusuna bir türlü cevap bulamıyorum.

 

2015 itibariyle bir çok aday adayı önce delegelere sonra halka gelecekler, bir çok vaatte bulunacaklar.

 

Benim sizlerden ricam çok değil 4 sene öncesini hatırlamanız! Sizlere gelenlerin verdikleri sözleri ne kadar tuttuklarını, Bodrum için Muğla için ne yaptıklarını lütfen araştırın ve yeni adaylara bunları sorun.

 

Bir çok isim var dedik, bu isimleri önümüzdeki yazılarımızda sizlerle paylaşacağım. Zira Hem CHP, hem MHP hem de AKP önemli isimler üzerinde çalışıyor.

 

Ama dediğim gibi isimlerden çok verecekleri sözleri tutacaklar mı bu beni ilgilendiriyor. Umarım sizleri de…İLK YORUMU SİZ YAPIN...