ONUR VE ONURSUZLUK!

| 30.04.2008 17:36
3579 0

Bu satırları yazan kişi 36 yaşında, idealist, mesleğini iyi yapmak için çaba harcayan, özen gösteren biri!

Bu satırları yazan kişinin ofisinde herkesin görebileceği bir yerde çerçeve içinde, sonuna kadar bağlı kalacağına yemin ettiği Basın Meslek İlkeleri asılı!

Ancak bu satırları yazan kişi, yani ben, her geçen gün bu mesleğe olan sevgimi inancımı kaybediyorum!

Türkiye geneliyle birlikte çevremde, çok yakınımda yaşanan rezillikleri, iğrenç ilişkileri görüp isyan ediyorum!

Biliyorum ki bu yazıdan sonra yine Bodrum’da iğrenç bir kesim benim siyasi olduğumu, taraflı olduğumu söyleyecek ama umurumda değil. Ben ve aklı selim okuyucularım beni bildikten sonra kim ne derse desin asla ve asla umurumda değil!

Çoluk çocuk sahibi, onurlu ve işini düzgün yapan bir insan, hiç hak etmediği suçlamalara maruz kaldı! Ve maalesef bu suçlamalara tüm Türkiye’nin önünde maruz kaldı! Kendisine gazeteci diyen 2 tetikçi, bu mesleğin olmazsa olmaz kurallarını alt üst ederek, hiç yapılamayacak bir şeyi yaptı ve bilgisiz, belgesiz, iftiralara dayanarak, bir insanı hiç hak etmediği şekilde zan ve kuşku altında bıraktı.

Bunları yaparken kendilerine yardımcı olan bir tabela derneği, iğrenç emellerine daha da yaklaştığını zannetti.

Tüm bunlar basını kullanarak yapıldı.

Her zaman son derece sakin olan suçlanan kişi, yine büyük bir sakinlikle kendisi hakkında ortaya atılan iddialara tek tek belgeleriyle, hiçbir kuşkuya yer bırakmayacak şekilde yanıt verdi.

İşte bundan sonra isyanım daha da arttı, çünkü kulaktan dolma yalan yanlış bilgilerle haber yapan gazeteler, belgeli, doğru bilgiyi görmedi ve bu adam kamuoyunun gözünde suçlandığıyla kaldı!

Aynı şekilde Türkiye’nin belki de en iyi turizm valisi, kendisinin yetersiz olduğunu söyleyen ve bakanlığında aynı şekilde düşündüğünü yazan bir gazete yazarının yazısından sonra görevinden alındı. Vali görevinden alınmadan önce şehrin geçen yıla nazaran turist sayısı %100 artmıştı ve her geçen gün yeni ülkeler, bu şehri sezon planlarına alıyorlardı. Bu da onbinlerce yeni ve nitelikli turist demekti.

Bunları yazan gazeteciler, o gazetecileri kullandığını sanan ne idüğü belirsiz insanlar, size iki çift lafım var;

Onurlu olup olmamak belki umurunuzda değil ama elbette sizin de çocuklarınız var!

Çocuklarınızın onuru acaba umurunuzda mı?İLK YORUMU SİZ YAPIN...