ÖNCE SEVMEK

| 16.05.2011 11:47
1655 0

Gerçek turizmciler Kuşadası gibi Marmaris gibi bazı turizm merkezlerini eleştirirken; “betoncu başkanlarla, beldesini seven başkanlar hemen fark ediliyor” diyorlar. Alanya’da 45 gün iş için kalan ve döndüğünde anlatan bir arkadaşımın verdiği Alanya örneği gibi. Aslında her şeye bembeyaz binalara ve betona rağmen Bodrum sınırda. Yani Kuşadası gibi her şey için geç değil. Zira hala doğal ve tarihi mirasımız şimdilik ayakta.

İnsan sevdiğine kıyabilir mi? İşte asıl soru bu! Sadece birini sevmek anlamında değil. İlçesini, ülkesini seven onlara zarar verebilir mi? Göz göre göre bir oyunun içinde olabilir mi? Olursa sevdiği aslında para mıdır?

Sorular böyle uzayıp gidiyor.

Ancak tahmin ettiğinizi yazmayacağım ben sevgiyi yazacağım.

Sevmek sadece aşık olmak değildir. Sevmek yaşadığın yerde, evini, bahçeni, işini, belediyenin parkını, denizini, futbol sahanı, toprağını ve üzerinde yaşayan insanları sevmektir.

Başarının birinci şartıdır sevmek. Çünkü sevmezseniz bir yeriniz hep eksik olur. Sevmediğiniz zaman, faydalı olamazsınız, yaptığınız işin kimseye başta da kendinize faydası olmaz.

Biz Bodrum’u seviyoruz. Sevdiğimiz için bazen gözümüze çarpan aksaklıkları burada belgeliyoruz. Bunları yaparken kimseyi töhmet altında bırakmıyoruz. Hatta o insanların görevlerini daha iyi bir bilinçle yapmasını sağlıyoruz. Herkesle ilişkilerimiz iyi, kimse bugüne kadar kendi çıkarımız için birilerine zarar verdiğimizi söyleyemez.

Neden?

Çünkü biz yaşadığımız yeri, insanlarımızı seviyoruz. Biz çocuklarımızın büyüyeceği, yetişeceği, saygın birer insan olarak eğitim alacağı Bodrum’un daha da gelişmesine katkı sağlamak istiyoruz.

Sevginin ne kadar önemli olduğunu anlamak için de yalnız kalmak gerekiyor. Yapayalnız! İşte o zaman sizi sevenler ortaya çıkıyor. Sizin için çırpınıyor! Ve diyorsunuz ki; “Ben Bodrum’u, Bodrum’un insanlarını seviyorum! Ne mutlu ki onlarda beni!”

Her zaman sevgiyle kalın!


İLK YORUMU SİZ YAPIN...