OKUMUYORUZ!

| 16.06.2009 22:52
2169 0

Maalesef okumuyoruz, okumayı bir türlü kendimize alışkanlık edemiyoruz!

Plajlara bakın, yabancı turistlerin ellerinde mutlaka bir kitap var! Çocuklarının bile! Bizde ise durum farklı! Sosyetik plajlarda herkesin elinde bir magazin dergisi, “acaba yakalandım mı?” diye sayfalara bakmaktan başka hiçbir şey yok! (Tersini söylese de yakalanmayı en çok o istiyor!)

Erkekler güzel kızlara kur yapıyor, kızlar yakışıklı erkeklerin etrafında pervane, hayat böyle devam edip gidiyor!

Magazin programları ülkemizde en çok seyredilen programlar!

Bazen anlı şanlı sosyetiklere muhabir; “dünyanın uydusu nedir?, başbakanın ismi nedir?” gibi basit genel kültür soruları soruyor, sosyetik boş boş muhabirin suratına bakıyor, bilemeyince de işi şımarıklığa vuruyor.

Gittikçe daha da tepkisiz olmaya başladık! Ama şöyle bir düşünün neye tepki vereceğiz? Genel kültürümüz yok ki!!!

Gazete manşetlerinde vahşet, tuhaf ilişkiler, bunların son derece normal olarak gösterilmesi! İsyan etmek istiyorsunuz değil mi sadece fotoğrafa bakarak! Ben de isyan ediyorum ama neye biliyor musunuz? Vatanımda, iğrenç bölücü örgütün döşediği mayınlar yüzünden şehit olan askerlerime ve onu iç sayfalarda bile zar zor yayınlayan, ancak Ajda’nın bacaklarını 1. sayfalarından veren medyama!

Buna tepki göstersem kaç kişi yanımda olacak ki! Çünkü bilmiyoruz, çünkü okumuyoruz, çünkü araştırmıyoruz!

Okumamaya, araştırmamaya devam ettikçe bize zulh gelen bu işi yapanların konuşmalarını dinliyoruz. Bu kişinin sütü bozuksa vah benim gençliğimin haline!

Gittiğim yerlerde beklerken hep gazete, kitap vs. arıyorum! Bulabildiğim sadece bedava dağıtılan gazeteler ve magazin dergileri!

Sonumuz ne mi olacak?

BİLMİYORUM!!!


İLK YORUMU SİZ YAPIN...