O PLAKET NEDEN VERİLDİ?

| 20.01.2009 13:56
2840 0

Bitez’de CHP başkan aday adaylarının 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle gazetecilere plaket ve armağan olarak da birer hafıza kartı vermesi, bana göre hiç hoş olmadı. Maalesef eşim ve kardeşim de bu ödülü aldı. Bu da BHM için gerçekten son derece üzücü bir durum oldu.

Burada aklıma bazı sorular geliyor. Mesela bu plaketleri neye göre verdiniz? Bu plaketleri verdiğiniz isimleri neye göre belirlediniz? Mesela benim eşim hangi büyük gazetecilik başarısıyla bu ödüle layık görüldü?

24 saat 365 gün sürekli tetikte olan, onca baskıya, zulüme, tehdide, şantaja rağmen kalemini satmayan bir çok gerçek gazetecinin yanında, sadece seçim zamanlarında ortaya çıkan ve seçimin kaymağını yemek isteyen, kendilerine gazeteci diyen bazı fırsatçılar, hangi gazetecilik başarısından dolayı o ödülleri aldılar.

Seçim öncesinde CHP Bitez’in yaptığını kabul etmem mümkün değil. Gazetecilik mesleği bu kadar ayaklar altına alınmamalı, CHP gibi saygın bir parti bu işe alet olmamalıydı. Keşke basit, sade bir kutlama mesajıyla yetinselerdi, ama keşke kendilerine gazeteci diyen fırsatçılarla, saygın gazetecileri bir tutmasalardı.

BHM ekibinden Sinan Arbak, o ödülü aldı. Sinan hem kendi hem de eşim Serra Arbak adına bu ödülü aldı.

Ve maalesef BHM’de CHP gibi gazetecilik mesleğini ayaklar altına aldı, bu fırsatçılara prim tanıdı.

Bodrum’da gece gündüz demeden çalışan, maddiyattan önce iyi gazetecilik yapmak için uğraşan, elinde kamerası, fotoğraf makinesi, kalemi ile Bodrum’a doğruyu söylemekten başka hiçbir amacı olmayan tüm gerçek gazeteci arkadaşlarımdan özür diliyorum!

Kardeşim ve eşime müdahale etmedim, çünkü ilkelerimizi çok iyi benimsediklerini görmek istemiştim. Demek ki daha çok eksiğim, göremedim, YANILDIM!...


İLK YORUMU SİZ YAPIN...