NEREMİZ DOĞRU Kİ?

| 09.07.2008 14:47
2205 0

Birkaç hafta önce yazmıştım;

Ellerimizle yakıyoruz, sonra çok sıcak diye yakınıyoruz. Hiç yakınmaya hakkımız yok! Ormanlar yanar, hava daha da sıcak olur. Yanan bir tek ağacın doğanın dengesi için ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Son yıllarda 45-50 derecelerden bahsediyoruz. 10 yıl önce böylemiydi?

Rant uğruna ormanlar yakıla yakıla birkaç sene sonra 60 derecelik sıcaklara hazır olun benden söylemesi!

Yaz geldi, Bodrum’un turizm sezonu başladı. Artık kimsede heyecan yok, coşku yok! Sıcak bir yandan ekonomi diğer yandan herkes sorunlarla boğuşup duruyor, sorunsuz tatilcileri eğlendirmek için uğraşıyor. Ama maalesef onu da yüzümüze gözümüze bulaştırıyoruz!

Şu yolların haline bakın! Toz toprak içinde! Kazılan yollar tozuyla pisliğiyle öylece duruyor! Kimsenin düzeltmek gibi bir niyeti yok! Her gün yüzlerce araç, binlerce insan bu yollardan geçiyor, kimsenin umurunda değil!

Hadi Bodrum’da yaşayanlar olarak bizler adam yerine koyulmamaya alıştık ama bari turiste yapmayın! Hoşunuza mı gidiyor bu yollardan insanları geçirmek?

Trafik deseniz hiç umut yok!

Kaç defa yazdım hatırlamıyorum; Ana arterlerde 2 dakikaya yakın kırmızı, 20 saniye yeşil yanıyor. Bu yüzden kuyruk yüzlerce metre uzuyor. Bir ışıktan ancak 9 ya da 10. yeşil ışıkta geçiyorsunuz. Bu sıcakta çıldırmamak işten değil. Dalga geçer gibi kimsenin şu ışıkları ayarlama yapma niyeti yok, bu yönde bir çalışma da yok!

Sezon başlamadan önce uzmanlar çağırıldı, trafik toplantısı yapıldı!

Ne oldu Allah aşkınıza! O toplantının sonucu ne oldu? Bodrum’a ne gibi kolaylıklar sağladı?

O kadar çok şey var ki yazacak! Ama inanın yazarken bile sinir içinde kalıyorum, bir de bunları her gün birkaç defa yaşadığımızı düşünün!

Bodrumlular sakinleştiricilerle yaşıyor haberiniz olsun!


İLK YORUMU SİZ YAPIN...