NE SEÇİMMİŞ!

| 17.05.2013 13:34
1820 0

Bodrum Ticaret Odası seçimleri sona erdi. Bana göre hem BizBiriz Grubu, hem de Vizyon Grubu iyi çalıştı ve ortaya bir sonuç çıktı. Yapılan itirazlar ve bazı değişikliklerle şekillenen Meclis, artık Bodrum için çalışmaya başlayacak.

Bakın özellikle “Bodrum için çalışmaya başlayacak” diyorum, çünkü öyle olmasını bekliyorum. Ama maalesef bugüne kadar olanlardan sonra bu seçimlerin Bodrum için değil, sanki kişilerin hırsı için yapılmış olduğunu düşünüyorum.

Seçimlerin öncesi ve sonrasına baksanıza! Takım tutar gibi grup tutanlar, küskünlükler, gece yarısı telefonları vs, açıkçası böyle düşünmemi gerektiriyor. Seçimler bitti, herşey ortada insanlar konuşmaya devam ediyor.

Yok başkan mavi gömleğiyle gelmiş, yok ilçe başkanı turuncu t-shirt’üyle gelmiş, insanları etkilemişler falan filan.

Kesinlikle bu durumun etkili olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta her iki grupta son derece özverili çalıştı ve oy verecek tüccarları etkileyerek karar vermelerini sağladı, hepsi bu.

Bunun dışında bir şey aranmasını hiç hoş karşılamıyorum.

Ayrıca seçimler bitmesine rağmen yapılan açıklamalar ve ortaya konulan suçlamalar da hiç hoş değil. Alt tarafı bir Ticaret Odası seçimi, bu kadar basit. Bu kadar büyütmenin ne alemi var, bu kadar ayrışmaya ne gerek var. Her iki gruptan da seçime girenler birbirleriyle arkadaş, arkadaşlarımız.

Meclise giremeyen Serdar Karcılıoğlu, Erman Aras, Emre Köroğlu gibi bir çok isimde gerek fikirleri gerekse ticari hayatlarıyla Bodrum’a yön vermiş, bu güzel ilçeye önemli hizmetlerde bulunmuş çok değerli insanlar. Dolayısıyla yeni yönetimin seçim öncesi ve sonrasının aksine Bodrum için birleştirici olmasını arzu ediyorum, bu insanların da fikirleri ve görüşlerini dikkate almasını bekliyorum.

Artık bence Ticaret Odası seçimlerini bırakalım ve Bodrum için el ele verelim. Çünkü biz içerde birbirimizi yerken, Bodrum’da atı alan Üsküdar’ı geçmeye başladı bile!İLK YORUMU SİZ YAPIN...