NASIL OLACAK BU İŞLER!

| 08.08.2011 11:29
1924 0

Geçtiğimiz haftalarda iki usta gazeteci Hıncal Uluç ve Yılmaz Özdil, Bodrum’u yazdı. İkisi de kendi gözlemlerini kendilerine has üslupla anlattı. Yazılardan çıkan sonuçlara bakıldığında aslında hemen herkesin Bodrum’un büyük sorunlarının çözümü için özel bir statünün gerektiği anlaşılıyor.

Bizlerin de yıllardır anlattığı gibi Bodrum her geçen gün turizm dünyasında daha fazla söz sahibi olsa da sorunlar yeteri kadar çözülemediği için daha da büyüyor.

Gerçi yiğidi öldür hakkını ver; Su sorunu çözülmek üzere, keza katı atık depolama tesisi de. Ama trafik, arıtmalar gibi sorunlar yerinde duruyor, hatta daha da artarak büyüyor.

Son olarak bugün yayınladığımız Güvercinlik Çevre Katliamı haberi var.

2011 yılındayız. Biz bu haberi ilk olarak 2007 yılında yapmışız. 2008 ve 2009’da tekrarlamışız. Bugün 2011’in tam ortası, 4 yılda ne sorun çözülmüş ne de ilgilenen olmuş.

Nüfus her geçen gün artıyor ama Güvercinlik’e bir türlü arıtma yapılmıyor. Taşan lağım ise güzelim ormanlara denize akıyor.

Dünya markası Bodrum’da olacak iş mi?

Düşünüyorum da daha ne yapılabilir? Defalarca hem ulusal hem yerelde haber yapmışız, yazılar yazmışız. Muhtar Turizm Bakanlığı’na, Başbakanlığa, hatta bizzat Başbakan’ın kendisine durumu söylemiş ama değişen bir şey yok.

Lağımın aktığı orman ve deniz Başbakan’ın tatil yaptığı otele en fazla 10 km uzaklıkta. Ama maalesef yıllardır çözülemiyor.

Ben açıkçası artık ne yapacağımı şaşırdım. Çünkü ne yaparsak yapalım, sorunun çözüldüğü yok.

Bir umut son bir haber yapıp yazı yazdım ama!!!

Açıkçası hiç umudum yok! 4 yıl sonra sanki yine aynı haberi bir daha yapacağım gibi geliyor bana!İLK YORUMU SİZ YAPIN...