MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI BÖYLE YAPARSA!

| 12.08.2008 12:48
3538 0

Muğla’da benim ve Murat Şeremetli’nin de üyesi bulunduğu bir Muğla Gazeteciler Cemiyeti var. Bu cemiyetin başkanı da aynı zamanda Devrim Gazetesi’nin sahibi olan Ünal Türkeş!

Gazeteciler Cemiyetimiz tam bir alem! Her yıl basın ödülleri dağıtırlar ama nedense bu ödüllerin dağıtılacağını istediklerine duyururlar, dolayısıyla katılmak isteyenleri sadece istedikleri arasından seçerler. Zaten ödül törenine katılan herkes mutlaka kıyısından köşesinden ödül alır. Ödüllerde boş yoktur!

Muğla Gazeteciler Cemiyeti birkaç sene öncesine kadar ödül töreniyle ilgili bize de bilgi verirdi ve bizde bu törene birkaç dalda katılıp, katıldığımız hemen her dalda ödül aldık. Ama biz o zamanlarda bu düşüncelerden habersizdik ve ödülleri büyük bir gururla alırdık. Sonra anladık ki haber verilen herkes mutlaka ödül alıyor!

Muğla Gazeteciler Cemiyeti son yıllarda düzenlediği etkinliklerden ya da törenlerden üyesi olmamıza rağmen kesinlikle bize bilgi vermiyor. Ne yaptıklarından kesinlikle haberimiz olmuyor. Düzenledikleri geceden ancak ertesi gün, yani düzenledikten sonra haberimiz oluyor!

Yani Sayın Ünal Türkeş, sizin anlayacağınız tüm üyelerine eşit mesafede duruyor!!!!!!!!!!!!!

Ama benim sorunum Gazeteciler Cemiyeti değil, cemiyet başkanı olan Sayın Ünal Türkeş’in sahibi olduğu gazetesi Devrim’in yaptıkları!

Devrim Gazetesi’nin internet sitesine geçtiğimiz günlerde girdiğimde gözlerime inanamadım! Zira en az 9-10 Bodrum Haber Merkezi kaynaklı haberler, bu sitede izin almadan, kaynak dahi gösterilmeden yayınlanıyordu. Haber kaynağı olarak da kendi haber merkezleri gösteriliyordu. Gözlerime inanamadım. Hemen Muğla’da bazı gazeteci arkadaşlarımla irtibata geçip basılı olan Devrim Gazeteleri’nde durumun ne olduğunu sordum, aldığım cevap beni dehşete düşürdü;

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı’nın gazetesi Devrim, bizim yapmış olduğumuz haberleri, noktasına virgülüne dokunmadan sitemizden "kopyala yapıştır" sistemiyle alıyor, bizim özel olarak hazırladığımız fotoğraflarla birlikte sanki kendi haberiymiş gibi hem gazetesinde hem de internet sitesinde kullanıyordu!

Yani Devrim Gazetesi EMEK HIRSIZLIĞI yapıyordu. Beni en çok üzen konu ise bunu yapanın Muğla Gazeteciler Cemiyet Başkanı’nın gazetesi olmasaydı.

Bir düşünün gecemizi gündüzümüze katıyoruz, sabaha karşı yataklarımızdan kalkıp kilometrelerce yol yapıyor, habere gidiyoruz, hem zaman hem ciddi anlamda para harcıyoruz ve gazetecilerin haklarını koruması birinci görevi olan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı’nın gazetesi, bu haberi ertesi sabah izin almadan, kaynak dahi göstermeden adeta çalıyor!

Pes!!! Pes!!! Pes!!!

Üstelik daha önce uyarmamıza rağmen bu davranışlarına devam ediyorlar.

Arzu ederseniz girin http://www.mugladevrim.com.tr/ sitesine kendi gözlerinizle görün.

Gazetecinin emeğini çalan bir Cemiyet Başkanı’nın cemiyete, hatta gazetecilik mesleğine ne faydası olur, onu da sizin yorumlarınıza bırakıyorum.İLK YORUMU SİZ YAPIN...
SOSYAL MEDYA